Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 43
559 861 + 155 + 146 = 560 162

155 - Pierwszy cel Maków Mazowiecki, dojechałem tam z Różana w większości polnymi i leśnymi dróżkami. Objazd Zalewu Makowskiego, ciastko na rynku i eksploracja starszej części miasta. Dalej wzdłuż torów dawnej kolejki wąskotorowej do Krasnego. Bardzo ciekawa mieścina jak na te północno mazowieckie rejony, duża stadnina w dawnym, zabytkowym majątku pałacowym, czy Muzeum Rodu Krasińskich w wieży przybramnej. Na koniec eksploracja Gołymina i okolic.

146 - Z ciekawszych miejscówek w pierwszej części trasy, rzeka Jędrzejnica, czy ładne bajorko leśne. Atrakcji nadrzecznych było w tej trasie dużo więcej, bo odwiedziłem sporo miejscówek nad Mienią. Atrakcją chyba można nazwać też zalaną drogę przy polnym fragmencie tej rzeczki, trochę było kombinowania, żeby nie wracać się i jakoś dotrzeć do tego mostku z głównej fotki :)

Trasa miała nazwę Wiązowna Kościelna & Kąck, więc wypadałoby wspomnieć też o tytułowych miejscówkach. Kościół w Wiązownie akurat w remoncie, celem było odwiedzić też dwa wojenne miejsca pamięci na cmentarzu obok. W Kącku za to jest duże kąpielisko, no ale objechałem i obejrzałem zza płotu, bo nie było sensu płacić bodajże 20 zł za sam wjazd na teren, żeby zajrzeć na kilka minut ;)

Wracając podjechałem zobaczyć m.in. klimatyczny, dawny dworzec na stacji Dębe Wielkie. Wcześniej jeszcze w tym miasteczku zajrzałem na zabytkowy park w którym stał kiedyś dwór spalony podczas wojny. Później choćby międzynarodowe lotnisko Chobot (?), czy dawna jednostka wojskowa w Pustelniku.

#kwadraty
Max square: 44x44
Max cluster: 3641 (+38, +13)
Total tiles: 8965 (+15, +18)
54.12 new kilometers
59.49 new kilometers

#rowerowyrownik #gravel #100km

Skrypt | Statystyki
SnikerS89 - 559 861 + 155 + 146 = 560 162

155 - Pierwszy cel Maków Mazowiecki, doj...

źródło: comment_1628933433XQZOrsy5xvZBwNwDDl1F4J.jpg

Pobierz
  • 16
Atrakcją chyba można nazwać też zalaną drogę przy polnym fragmencie tej rzeczki, trochę było kombinowania, żeby nie wracać się i jakoś dotrzeć do tego mostku z głównej fotki


Wody po horyzont (to jest droga, a nie rzeka jakby ktoś miał wątpliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)), na polu widać jakieś ślady, więc to chyba był dobry trop, żeby polnie objechać to rozlewisko, no ale w kilku fragmentach to bardziej
SnikerS89 - > Atrakcją chyba można nazwać też zalaną drogę przy polnym fragmencie tej...

źródło: comment_1628933682VT05HrubxeMefuG9JW2YjX.jpg

Pobierz