Wpis z mikrobloga

Ale zanim gównoburza się rozpęta to powiem co się dowiedziałem z neta:
"Na keto wysoki cholesterol (LDL) nie jest szkodliwy gdy w normie jest:
-HbA1c (hemoglobina glikowana)
-Triglicerdy
-HDL
-oraz ogólnie nie ma objawów cukrzycy i otyłości"

Prosto rzecz ujmując LDL transportuje tłuszcz do komórek, a HDL obiera nadmiar. Na keto twoim paliwem są tłuszcze, więc rzeczywiście może być więcej transporterów LDL. Większość cholesterolu nie pochodzi z diety a organizm sam go
  • Odpowiedz
  • 0
@peksik12 zbadaj się najpierw, bo jak trzymasz dobre keto, to nie możliwe żebyś miał takie wyniki jak powyżej. Trójglicerydy przecież są głównie z węgli. Na keto spadają. Te wyniki tu zamieszczone to albo spieprzone badanie, albo ktoś tu mocno podjada węglami :》
  • Odpowiedz
@Loob77: zrobiłem
TSH, FT3, FT4, Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG), Morfologia krwi (pełna), Glukoza, Insulina, OB, CRP, elektrolity (Na, K), Żelazo, Kreatynina, Mocz, Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP), Testosteron, Testosteron wolny, Kwas moczowy, Estradiol, Prolaktyna
i wszystko w normie oprócz LDL
No i ketony w moczu wykryte ( ͡° ͜ʖ ͡°) #tylkoketoza
  • Odpowiedz
@bartosz325: to więcej tłuszczu zwierzęcego i węgli, nic się nie bój. Spokojnie do 50 g dobijaj, w dni treningowe nawet 70. I pilnuj tej proporcji conajmniej 1:2,5, takie proporcje jakie masz to nadają się na redukcje a nie dla osoby ćwiczącej
  • Odpowiedz
@pixtri: Źródła podają żeby jeść 1,6-2,1g białka na kilogram masy ciała na keto, a że resztę dobijać tłuszczami. ważę 75 kg, więc takie 120-150 g białka powinno być optymalne. Chociaż też wiem, że ketokocur robi i zaleca maks. 1,5 g/kgmc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bartosz325: Mocno cos nie gra. W tamtym roku wazylem 150kg i mialem cholesterol na 245 (norma 190). Teraz, po 10 miesiacach, mam 220. Spada waga (spadlo juz 26kg) to i cholesterol.

Jadasz, mojm zdaniem, za duzo bialka. Dla mnie jorma to 1g na kg masy ciała. Mierzylem sie glukometrem przez parr miesiecy codziennie i za kazdym razem jak przekraczalem 100g, mialem problemy z glukoza we krwi nastepnego dnia. Bialko nie jest
  • Odpowiedz
@bartosz325: nie patrz na ilość białka na kg masy ciała. Jedz tyle na ile masz ochotę, do syta, pilnując tej proporcji.
Jeżeli jesz białko zwierzęce o najwyższej wartości odżywczej, czyli podroby, sery tluste, jajka, mięso to wcale nie musisz jeść go dużo.
Ja prowadząc aktywny tryb życia, ćwicząc siłowo, jeżdżąc na rowerze, jem w okolicy 100 g. Ale tłuszczu 3-3,5 raza tyle.
Sprobuj przez jakiś czas tej proporcji którą Ci polecałem
  • Odpowiedz