Wpis z mikrobloga

@chalwaklb:

To musi naprawdę dobrze smakować dzisiaj, dzień po tym cyrku z reasumpcją wczoraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja muszę poczekać jeszcze trochę, ale z każdym rokiem PiS mnie coraz bardziej przekonuje o konieczności tej decyzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MagicznyMateusz: Jest kilka metod.. Kiedys sie dalo na dziadkow, ale nie jestem pewien czy nadal to dziala. Tak trzeba mieszkac min 6lat ( no chyba ze slub z obywatelem RFN), zlozyc papiery, zdac 2 testy i czekac..
Tez dostalem paszport, prawie 3 lata temu, w sumie cala procedura 9 miesiecy, co jak na Berlin bylo calkiem szybko.
  • Odpowiedz
@Lucius: Wystarczy nawet 6 i zdanie testu na B2. Przy czym na test wysyla urzad i to co oni nazywaja B2.. To bym ocenil na takie A2/B1.
Wiec zaklepuj termin do urzedu. Wtedy CI powiedza jakie papiery musisz dostarczyc (np. odpis aktu urodzenia z Polski) i pare innych papierkow..
  • Odpowiedz
@chalwaklb: to jakaś większa różnica? Polski paszport jest względnie mocny i niemalże wszędzie da się wjechać jak na niemieckim. Naprawdę nieznaczne różnice, chyba że faktycznie zamierzasz jechać do jakiegoś "dziwnego" kraju.
  • Odpowiedz
to jakaś większa różnica? Polski paszport jest względnie mocny i niemalże wszędzie da się wjechać jak na niemieckim. Naprawdę nieznaczne różnice, chyba że faktycznie zamierzasz jechać do jakiegoś "dziwnego" kraju.


@DiscoKhan Różnica jest taka że gdy za granicą pokazujesz polski paszport to od razu wiadomo że pochodzisz z katolibańskiej nory z kartonu i ludzie Cie inaczej oceniają
  • Odpowiedz