Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
volion - Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość ...

źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg

Pobierz
  • 517
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@volion: generalnie źle się jeździ po Polsce ale głównie przez amatorską infrastrukturę i patologiczne nauczanie, edukowanie oraz karanie.


Nie zamienisz każdej drogi krajowej w dwupasmówkę oddzieloną barierami - a chyba tylko to by powstrzymało debili od wyprzedzania na trzeciego. Jeśli gdziekolwiek masz trasę dwukierunkową - wcześniej czy później pojawi się jakiś kretyn, który musi wyprzedzić bo mu się fiut zaczął kurczyć. Niezależnie od tego, czy przed nim jest 10 km
  • Odpowiedz
ja #!$%@?, jakie #!$%@? umyslowe w tych komentarzach, wszyscy to mistrzowie kierownicy i w dupie maja znaki, nie znaja ich albo nie widza wogole znakow ?!? Wszedzie czekaja na nich pulapki, zla infrastruktura, a jazda zgodnie z przepisami to dla was najgorsza ujma na honorze ? Mandaty oczywiscie beda za wysokie, wiadomo od poczatku ze pisowcy to zjebia, robia ustawe pod publiczke, ktora nic nie zmieni. Pozniej polowa nie bedzie placila tych
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: Co z tym przejściem jest nie tak?

Jeżeli zabudowań nie przybyło to jest to nie wygląda na zatłoczone przejście.
Jak chcesz w takim razie zapewnić pieszemu możliwość przejścia na drugą stronę jezdni, skoro jezdnia kwalifikuje się do Art. 13 pkt 5 prawa o ruchu drogowym?

normalna sprawa jak na DK7 między Czosnowem a Łomiankami pod Warszawą - rzadko uczęszczane przejście z dobrą widocznością dostaje ograniczenie do 70km/h - kompromis
  • Odpowiedz
Ktoś kiedyś próbując wyłudzić odszkodowanie zahamuje gwałtownie przed Tobą i już mandat jak najbardziej Cię dotknie.


@Herubin: i prawidłowo bo to znaczy, że jechał źle.
  • Odpowiedz
@volion: I dobrze, debili tym bardziej drogowych (!) trzeba piętnować. :)) W Holandii było 6-10e za 1 km/h, oh jak przyjemnie i kulturalnie się tam jeździ. (ʘʘ)


@kapazgon: Jedynymi debilami to jesteś ty i tobie podobni. Nie pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@szyna18: bez przesady, piętnowanie wystarczy w zupełności a nowe mandaty są zajebiste :) jeżdżę ponad 14 lat w tym chlewie i ten pomysł rządu jest elegancki
  • Odpowiedz
Jeżeli zabudowań nie przybyło to jest to nie wygląda na zatłoczone przejście.


@Grubogruby: oczywiście że przybyło, dlatego powstało tam przejście... co jest nie tak? no w sumie nic, 70kmh, 3 pasy do przejścia, nic nie jest nie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i potem tacy jak ty #!$%@?ą że nie ma problemów z oznakowaniem/inftrastrukturą ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli to przejście jest
  • Odpowiedz
I dobrze, debili tym bardziej drogowych (!) trzeba piętnować. :)) W Holandii było 6-10e za 1 km/h, oh jak przyjemnie i kulturalnie się tam jeździ. (ʘʘ)


@kapazgon: chciałbym by zaczęli od uporządkowania trochę znaków. Te nowe mandaty z burdelem w znakach mogą kogoś prowokować by sobie cele i bonusy robić na tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przykładów z zakrętami trochę nie rozumiem bo ja przed zakrętem zawsze zwalniam, tak samo po lesie raczej nie jadę 90. I jak mam znak koniec terenu zabudowanego to nie wciskam gazu do dechy żeby od razu mieć 90, wiesz że to nie jest twój obowiązek?


@Monke dobrze to rozumiem, chodzilo mi o brak logiki w takim ustawieniu znaków, jak opisalem, jednak bez znajomości tego fragmentu drogi podejrzewam, że może być ciężko zrozumieć o co chodzi. Po co odwoływać ograniczenie, żeby za 300 metrów stawiać identyczne, skoro tam chyba nawet nie zmienia się miejscowość żeby jakoś to uzasadnić. A z przyspieszaniem to nie chodzi o wciśnięcie za znakiem pedału w podłogę, a o płynne przyspieszanie.

Ja powoli się rozpędzam, jadę maksymalną prędkością na jaką pozwalają warunki z uwzględnieniem wyskakujących saren w lesie i psów w zabudowanym i być może dzięki temu ja nie mam wielu sytuacji w których muszę gwałtownie hamować. Ale faceci z reguły właśnie tak mają że jeżdżą na zasadzie jeb gaz że wciska w fotel nagle jeb hamulec że zbierasz zęby, #!$%@?, jeb w gaz że wciska w fotel i za chwile znowu jeb w hamulec. No to teraz biedaki się nauczą jeździć jak baby ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: Problem jest z prędkością, odstępami, skupieniem na drodze i przewidywaniem na bardzo podstawowym poziomie.
Pamiętasz o zmianie przepisów dotyczących pierwszeństwa pieszych?

Problemem nie jest infrastruktura tylko sarmacki styl bycia kierowców i ta ustawa jest jednym z kroków do "siłowego" uświadomienia społeczeństwu, że państwowa droga to miejsce na którym każdy ma prawo czuć się tak samo bezpiecznie.

Wszystkie czynniki drogowe uwzględnia się drogą kompromisu pomiędzy bezpieczeństwem, przepustowością i przede wszystkim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@volion: W zeszłym roku jechałem przez całą Europę, a w tym przez DE. Na autobanie stał fotoradar, miałem o prawie 50km/h za dużo. Mandat dostałem po 3 tyg w wysokości 280€. Nie mieszkam DE a raz do roku przez ten kraj przejeżdżam więc sprawę zlekceważyłem. Zaś w tym roku zatrzymała mnie policja w DE (nieoznakowanym), przetrzepali całe auto, sprawdzili dokumenty i pojechałem dalej.
Ani słowa o zaległym mandacie xD
PapaStajl - @volion: W zeszłym roku jechałem przez całą Europę, a w tym przez DE. Na ...

źródło: comment_1628591397M1fdRWBQ6iwO2dsuQffoV0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz