Wpis z mikrobloga

No cóż, to już koniec sportowych rozgrywek na igrzyskach w Tokio. Do obejrzenia została nam już tylko ceremonia zamknięcia. Również #nasiwtokio tego ostatniego dnia nie wysilali się specjalnie.

Typowana przez "Associated Press" do srebra w omnium (taki wielobój w kolarstwie torowym) Daria Pikulik uczestniczyła w poważnej kraksie podczas pierwszej z konkurencji i nie ukończyła zawodów. Start zaliczyli również nasi maratończycy, jednak ci nie byli rozpatrywani w kontekście medali i nie zrobili nam takiej niespodzianki, jak Dawid Tomala w chodzie.

Tyle, jeśli chodzi o starty naszych sportowców.
Jak wygląda ostateczna skuteczność poszczególnych redakcji w typowaniu ich wyników?

"Przegląd Sportowy": 41,7% (75 typów prawidłowych, 90 wyników poniżej typów i 15 rezultatów powyżej), jeśli o typy medalowe chodzi - 33,3%

Na 30 typów medalowych redakcji "PS" tylko 11 okazało się trafnych. Dla porównania w Rio było to 8 typów (na 30). Oznacza to delikatną poprawę względem igrzysk sprzed pięciu lat, jednak nadal można odnieść wrażenie, że dziennikarze "Przeglądu" nader optymistycznie podeszli do startów naszych zawodników.

"Weszło" (tylko pierwsza "5"): 11,1% (5 prawidłowych, 31 przecenionych i 9 niedocenionych). Jeśli chodzi o typy medal/nie medal - 28%

Jak widać, skuteczność typów ogólna jest bardzo niska, jednak wynika to z tego, że weszlacy typowali konkretne pozycje w pierwszej "piątce", a to wiąże się z dużym marginesem błędu. Jeśli natomiast chodzi o typy medalistów (bez uwzględniania konkretnej pozycji na podium), to sprawdziło się ich ledwie 7 z 18. Oznacza to, że aż połowy naszych medalistów "Weszło" nie widziało na podium igrzysk w Tokio!

"Associated Press" (tylko medale): 23,1% (6 prawidłowych, 13 przecenionych i 7 niedocenionych). Jeśli chodzi o typy medal/nie medal - 38,5%

I znowu - skuteczność ogólna zaniżona przez typowanie konkretnych pozycji (tak, jak w przypadku "Weszło"). Jednak, gdyby sprowadzić typowanie tylko do medalistów, to Amerykanie okazali się być najskuteczniejsi. Przewidzieli oni 10 medali naszych sportowców - tylko o jeden mniej niż "Przegląd Sportowy" przy bardziej powściągliwym podejściu do typowania podiów Polaków.

W trzech przypadkach wszystkie redakcje typowały medale, jednak tych zabrakło:
- koszykarze 3x3,
- siatkarze,
- Marta Walczykiewicz (kajakarstwo, K-1 200 m kobiet)

Żadnej z redakcji nie udało się przewidzieć medali:
- Dawida Tomali (chód na 50 km),
- lekkoatletycznej sztafety mieszanej 4x400 m,

I to tyle, jeśli chodzi o ogólne podsumowania typów redakcyjnych - czyli tego, co miało stanowić esencję tagu #nasiwtokio.
Dziś wyjątkowo nie będzie notowania rankingu olimpijskiego. Wrzucę go po podsumowaniu wszystkich poszczególnych dyscyplin. Wtedy jeszcze raz zawołam wszystkich, których wołałem od początku tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tymczasem kilka osób poprosiło mnie już o niewołanie do podsumowań poszczególnych dyscyplin. Postanowiłem więc nie wołać użytkowników, których wołałem dotychczas. Jeśli będziecie chcieli jednak być wołani do tych podsumowań (próbkę macie tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/59625123/nasiwtokio-jak-wspomnialem-we-wczorajszym-wpisie-c/ ), to proszę o zaplusowanie poniższego komentarza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tymczasem miłego oglądania ceremonii zamknięcia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nasiwtokio #sport #tokio2020
plackojad - No cóż, to już koniec sportowych rozgrywek na igrzyskach w Tokio. Do obej...

źródło: comment_1628415706aIJUeXMRvQoYLVxXZ9mM4h.jpg

Pobierz
  • 5