Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój chłopak choruje na depresję. Jest juz lepiej, bierze leki, chodzi na terapię. W przeszłości dokonywał samookaleczeń. Ma za sobą nieudaną próbę samobójczą. Latem chodzi w bluzkach z długim rękawem, całe ręce ma pokryte w bliznach. Serce mi się łamie za każdym razem, gdy to widzę. Nie mamy pieniędzy na laserowe usunięcie blizn, przez pandemię straciłam dobrą pracę, on nie zarabia kokosów. Jestemy młodzi i wszystko przed nami. Obawiam się jedynie nawrotu choroby, że coś sobie zrobi i stracę go na zawsze....
#zalesie #depresja #zwiazki #samookaleczenia #psychologia #niebieskiepaski #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610ee1226513ce000a3addd4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: bierze leki więc powinno być lepiej. A bliznami się nie przejmuj, kiedyś tam się usunie

Pamietaj aby razem z lekami i terapią prowadził tzw. zdrowy tryb życia, ruch/sport, zdrowia dieta, zero dragów, alko też lepiej nie, chodzenie spać przed północą itd.

No i niech sprawdzi poziom wit D jeśli rzadko wychodzil na słońce.
  • Odpowiedz
Ludzie cierpiący na depresję nie chcą się zabijać, a robią tak gdy nie mają wyjścia. Depresja jest odczuwalna fizycznie, niczym zbliżający się ogień.
Jeśli Twój facet bierze leki - to dobrze. Dbaj o to by nie odstawiał i nie zapominał. Zapewniaj mu wsparcie i akceptację. Jego smutek, apatia i odtrącenie w odpowiedzi będą jedynie objawami choroby, a nie szczerą niechęcią.
Ekonomicznie powinniście szukać wsparcia w rodzinie i w organizacjach. Nie jesteście sami,
  • Odpowiedz