Wpis z mikrobloga

@Galbrovsky: no nie jest takie proste, że składam wniosek i jest. sama instalacja idąca do budynku musiałaby być na takie moce. bo jeśli samą ładowarkę masz na 22kW to przyłącze musiałoby być na +30kW bo jednak fajnie by było jakby oprócz ładowarki coś w domu działało :)

idąc dalej, nie wiadomo czy jest faktycznie techniczna możliwość uzyskania takiej mocy z danego punktu, znaczy możliwość jest prawie zawsze pytanie za ile :)
@amath wiem bo jak w przyszłości będę miał ev to chce go ładować jak najszybciej a koszt to jest sprawa drugorzędna. Nawet jak bym założył ładowarkę 11kw to jak będę miał już wszysko przeciągnięte, a zawsze lepiej mieć zapas na przyszłość.
@Galbrovsky: no to zakładam, że chodzi Ci o przewód zasilający samą ładowarkę czyli jakiś podtynkowy, czyli dajmy na to rozdzielnia domowa - ładowarka w garażu, opcje są dwie

linka powiedzmy 5x6mm2 - droższa i w zasadzie niepotrzebna jeśli przewód będzie podtynkowo
drut 5x10m - tańszy
@Galbrovsky: Ja bym się nie rzucał na 22kw, celowalbym raczej w 11kw. Z taka mocą naładujesz praktycznie każdego elektryka przez noc a jeśli będziesz ładował w dzień to tym lepiej, że moc ładowarki pokrywać będzie się z mocą paneli.
@Stashqo: Nawet 11kW to overkill bo musi byc to tzw smart wallbox ktory reguluje moc ladowania w zaleznosci od tego ile ciagnie sam dom. Nawet 3,6 wystarcza, bo pomimo wielkich deklaracji rzadko jezdzi sie wiecej niz 50km dziennie, a jeszcze rzadziej kilka dni pod rzad. A to spokojnie przez noc odzyskasz.