Wpis z mikrobloga

Wiadomo na czym dokładnie był kierowca? Prokuratura mówi o "wykrytych trzech lekach antydepresyjnych i przeciwbólowych na receptę". Na wykopie krążyły plotki, że te drugie to opioidy. Pytam, bo - co do zasady, chyba że założymy zaistnienie działania paradoksalnego - antydepy (nawet np. SNRI z noradrenaliną), a tym bardziej opioidy nie powinny powodować agresji i chaotycznego zachowania, a tym bardziej lęków. Wręcz przeciwnie - powinny stabilizować, wyciszać i uspokajać. Więc to taka se linia obrony.

#katowice #wypadek #afera
Pobierz Dutch - Wiadomo na czym dokładnie był kierowca? Prokuratura mówi o "wykrytych trzech ...
źródło: comment_1628191056qky3svWhQus5BDTcIcIeDd.jpg
  • 9
@Dutch: Na 99% nieznaczne ilości, gdyby miał na grubo to prokuratura od razu by konferencję zrobiła. Tak się w tym kraju działa - oskarżenia na pierwszej stronie, przeprosiny małym fontem, do góry nogami na szesnastej. xD

nikt nie wie na ile ten gość był inteligentny, może był głupi jak but


@kogut_20: Z wykształcenia ponoć informatyk (programista) więc jakoś mocno głupi być nie mógł, ale znając tę grupę, to i za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dutch: wszystko zależy od dawki i rodzaju leku, andydepresanty nie powinny mieć wpływu, ale leki przeciwbólowe już tak. Są leki przeciwbólowe po których masz fazkę, niektórzy nawet się od nich uzależniają, więc to kwestia ile tych leków brał i jakie.

Jak mi kiedyś dali takie mocne leki to faktycznie trochę się rzeczywistość rozmyła i było trochę tak jak byś dryfował w ciepłej wodzie. Niby wszystko widzisz i słyszysz normalnie, ale jednocześnie
@nika_blue:
Dzięki za wyczerpujący komentarz :) Zgoda, antydepy mogą wywołać cały wachlarz rozmaitych skutków ubocznych, ale np. najpopularniejsze "eseseraje" nie bez powodu nie są przeciwwskazaniem do prowadzenia pojazdów mechanicznych (ulotki zawierają zwykle tylko prawny dupochronik "Zachowaj ostrożność!"). Stąd moje pytanie o konkretne leki.

Druga sprawa jest taka, że na nagraniach widać jak gość skręca na prawy pas, ten na którym jest więcej ludzi, co nie miało prawa wydarzyć się "przypadkiem"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dutch: tak jak pisałam, antydepresanty same w sobie raczej nie wpływają negatywnie, a jak już to raczej środki przeciwbólowe lub mix jednego z drugim. Jedna tabletka przeciwbólowa nie ma żadnego wpływu, a całe opakowanie może Cię zabić. Tutaj nie wiadomo co brał i ile więc nie jest to jak dla mnie ani usprawiedliwienie ani wyjaśnienie niczego.

Jeden psycholog się wypowiadał, że niektóre osoby niedojrzale emocjonalnie mają tendencję do przesadnej i nieadekwatnej