Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@padobar: W tramwajach używa się z reguły czuwaków pasywnych. Jest to czuwak bierny, dlatego w czasie jazdy powinien być na stałe wciśnięty. Jego puszczenie powoduje włączenie hamulców elektrodynamicznego oraz szynowego (oraz dodatkowo dzwonka alarmowego w kabinie prowadzącego pojazd), co umożliwia szybkie zatrzymanie składu.
Sporo polamanych i z ranami cietymi, jedna starsza babka obok mnie miala cos z kregoslupem, generalnie nadal jestem w szoku


@nuukqn: ostatnio zastanawiałem się - jak to jest, że w aucie trzeba mieć pasy, ale w komunikacji miejskiej czy to w autobusach czy tramwajach owych już mieć nie trzeba? Na Śląsku często autobusy jeżdżą drogami gdzie ograniczenie prędkości jest 100 - 120 (ekspresówki). Jak to jest, że nie trzeba mieć w
ostatnio zastanawiałem się - jak to jest, że w aucie trzeba mieć pasy, ale w komunikacji miejskiej czy to w autobusach czy tramwajach owych już mieć nie trzeba? Na Śląsku często autobusy jeżdżą drogami gdzie ograniczenie prędkości jest 100 - 120 (ekspresówki). Jak to jest, że nie trzeba mieć w takim autobusie zapiętych pasów? Czy autobus powoduje, że wchodzący do niego ludzie nagle stają się nieśmiertelni?


@Lapidarny: Uciążliwość przy wsiadaniu i
widzisz mirku, trzeba jednak do Wrocławia się przeprowadzić, zanim by ten tramwaj w was wjechał to by się wykoleił ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Reepo haha no dobre dobre xD uśmiałam się, najlepszy żart dnia ;D piąteczka!