Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi wytłumaczyć powód dla którego moi dziadkowie jadąc do Krakowa zapłacą za wstęp na wystawy na biletach ulgowych ponad 2 stówy, ale ludzie z kartą Polaka wchodzą sobie za friko? #krakow
Ja mam w ogóle wrażenie ostatnio że mieszkając w Polsce lepiej mieć kartę Polaka niż obywatelstwo, na studiach nie płacisz warunków, dostajesz lepsze akademiki, teraz nawet nie płacisz za bilety na Wawel i inne jego oddziały. Może jestem ograniczony ale nie rozumiem dlaczego ludzie na kartę Polaka mają lepiej od obywateli Polski. Nie chcę tagować afera ani nic takiego, po prostu niesamowicie mnie #!$%@?ą takie profity z #!$%@?.
justkilling - Czy ktoś może mi wytłumaczyć powód dla którego moi dziadkowie jadąc do ...

źródło: comment_1627813000LL5vN85bpTrGSAhJJL2Tg8.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@justkilling: też kochaniutki tego nie rozumiem. Jak mieszkałam za granicą to byłam dyskryminowana x razy za pochodzenie. Teraz mieszkam u siebie w kraju i jestem x razy dyskryminowana za pochodzenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem gdzie należy mieszkać żeby mieć jakieś profity z bycia Polakiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@justkilling: Chodzi o sprawienie, by dokument ten był atrakcyjny dla osób w możności. Dodatkowo, umożliwia dalsze poznawanie polskiego dziedzictwa. Co, jak co, ale Wawel pozwala poczuć dumę z przynależności do Narodu Polskiego.

Nie uważam, że Państwo powinno się zajmować takimi rzeczami, ale jak już się decyduje, to mniemam, że w perspektywie tragicznej demografii.
  • Odpowiedz
@Drobar: czyli to jest po prostu promocja polski jako kraju dobrego do życia poprzez darmowe muzea? Dziwny kierunek, ale ok. Nigdy nie słyszałem żeby Polak przy emigracji rozpatrywał cenę wstępu do muzeów jako czynnik znaczący przy podejmowaniu decyzji o tym jaki to będzie kraj.
  • Odpowiedz
@justkilling: W tą stronę, przy czym w głębszym wymiarze. Karta Polaka, to nie paszport Polsatu, czy trzydniowy „city-pass” na zwiedzanie, a oficjalny dokument „Potwierdzający przynależność do Narodu Polskiego.” Musisz wykazać przodków, potwierdzić, że rzeczywiście czujesz się Polakiem, zdać egzamin z języka itp. I skoro mieszkasz na Ukrainie, Białorusi, czy Twoja rodzina została zesłana jeszcze dalej na wschód, to zapraszamy Cię do Polski - przyjedź, zobacz, może się przeprowadzisz na stałe -
  • Odpowiedz
@justkilling: I raczej nie chodzi o rodaków z Londynu, Ameryki - bo ci i na muzeum mają i często polski paszport posiadają jak trzeba, a tych za wschodnią granicą, których przodkowie znaleźli się poza Polską czasem nie ruszając się ze swojej wsi.
  • Odpowiedz
Co, jak co, ale Wawel pozwala poczuć dumę z przynależności do Narodu Polskiego.


@Drobar: to byś się zdziwił. Ukraincy mają swoją własną historie w której połowa polskich zabytków należy do nich albo została według nich stworzona. Nje zdziwiłabym się gdyby ich uczyli w szkole że Wawel też wybudował jakiś saszka z dimą. Oni nawet wierzą ze mieli pierwszą na świecie konstytucję i przeszczep nerek
  • Odpowiedz
@Kawunia_z_rana Co to ma za znaczenie? Prawda pozostanie prawda nawet gdy nikt w nią nie wierzy. Słońce nie potrzebuje nikogo do wierzenia, że wstaje ono na wschodzie. Kłamstwo z kolei zawsze będzie kłamstwem nawet jeśli każdy postrzega je jako prawdę. W dzisiejszym świecie spora część społeczeństwa wnioskuje, że fakty oparte na historii, biologii i szeregu innych dziedzin naukowych są poddane jakimś głosowaniu lub trwają w bańce światopoglądowej, która dostarcza im poczucia komfortu.
  • Odpowiedz
@Drobar: no ja rozumiem że o nich ci nie chodziło, ale wspomniałeś o demografii, więc moim zdaniem jest to dziwny kierunek, bo nikt nie wybierze kraju w którym chce żyć rzeź darmowe muzea, przykładem właśnie byli Polacy wyjeżdżający gdzieś tam.
  • Odpowiedz
żeby Polak przy emigracji rozpatrywał cenę wstępu do muzeów jako czynnik znaczący przy podejmowaniu decyzji o tym jaki to będzie kraj.


@justkilling: darmowe rozrywki, darmowe studia i stypendia itd.? No ja bym jak najbardziej rozważyła taki kraj do emigracji. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak znasz taki dla Polaków to daj znać. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz