Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi wytłumaczyć powód dla którego moi dziadkowie jadąc do Krakowa zapłacą za wstęp na wystawy na biletach ulgowych ponad 2 stówy, ale ludzie z kartą Polaka wchodzą sobie za friko? #krakow
Ja mam w ogóle wrażenie ostatnio że mieszkając w Polsce lepiej mieć kartę Polaka niż obywatelstwo, na studiach nie płacisz warunków, dostajesz lepsze akademiki, teraz nawet nie płacisz za bilety na Wawel i inne jego oddziały. Może jestem ograniczony ale nie rozumiem dlaczego ludzie na kartę Polaka mają lepiej od obywateli Polski. Nie chcę tagować afera ani nic takiego, po prostu niesamowicie mnie #!$%@?ą takie profity z #!$%@?.
justkilling - Czy ktoś może mi wytłumaczyć powód dla którego moi dziadkowie jadąc do ...

źródło: comment_1627813000LL5vN85bpTrGSAhJJL2Tg8.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@justkilling: sobie spójrz na zniżki w pociągach. Też jest dla Karty Polaka, chyba taka jak dla niepełnosprawnego 37% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
niech dziadkowie kupią sobie KP na bazarze na Ukrainie i luz (moze jeszcze prawko na TIRa ogarną ( ͡° ͜ʖ ͡°))
i tak, mi też to się nie podoba bo to są jakieś absurdy. O ile pamiętam lata temu jakąś
  • Odpowiedz
Ja mam w ogóle wrażenie ostatnio że mieszkając w Polsce lepiej mieć kartę Polaka niż obywatelstwo


@justkilling: I być może o to dokładnie chodzi, nic tak nie chroni władzy przed władanymi jak konflikty wśród władanych. Dotychczas wydaję mi się, że do Ukraińców nikt nic nie miał w Polsce, więc trochę stracona szansa na elektorat.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane
Karta Polaka dostaje się po zdaniu dosyć zaawansowanego testu, który poziomem byłby trudny do zdania przez Polaków mieszkających w Polsce.
Znam przypadek rodziny z Mińska, gdzie ojciec, który miał polskie korzenie Kartę Polaka otrzymał, a jego żona nie.
Nie wiem więc skąd w ogóle wzięło się przeświadczenie, że to jest jakiś banał, że niby na twarz można otrzymać KP.
Karta Polaka to zmarnowały potencjał na soft power, gdzie możemy wpływać
  • Odpowiedz
czyli to jest po prostu promocja polski jako kraju dobrego do życia poprzez darmowe muzea? Dziwny kierunek, ale ok. Nigdy nie słyszałem żeby Polak przy emigracji rozpatrywał cenę wstępu do muzeów jako czynnik znaczący przy podejmowaniu decyzji o tym jaki to będzie kraj.


@justkilling: jakbym miał z dobrą wolą to oceniać to bym powiedział, ze chodzi o to, zeby takie osoby miały ułatwione studiowanie własnej historii i przodków - bo
  • Odpowiedz
@Kawunia_z_rana: Odróżnijmy poczucie, jakie może wzbudzić (wzmocnić) w osobie, która czuje się Polakiem, od Saszki, który czuje się Ukraincem i rzeczywiście może mieć nieco inne pojęcie po przejściu szkoły ukraińskiej. Tutaj celujemy w tych, co urodzeni za granicą, ale w domu jest jakaś świadomość polskości.

Niemniej jednak, dziękuję za wprowadzenie tego ciekawego wątku do dyskusji i przypomnienie.
  • Odpowiedz
@justkilling: promocja historii Polski i polskiej kultury dla cudzoziemców, mało z nich w ogóle się zdecyduje żeby się tam przejść ponieważ mają swój kraj i swoją kulturę - darmowe bilety mają ich do tego zachęcić aby lepiej poznali Polskę.
  • Odpowiedz
@justkilling: Uważam, ze każdy Polak powinien mieć karte Polaka. A ma tylko dowód osobisty dzięki któremu można go spisać i zanotować na jakiejś liście, śledzić, kontrolować i ściągać podatek :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Robakac:

Karta Polaka dostaje się po zdaniu dosyć zaawansowanego testu, który poziomem byłby trudny do zdania przez Polaków mieszkających w Polsce.


Wystarczy egzamin językowy na poziomie A1. Na Ukrainie współpracuję z kancelarią we Lwowie i jestem co 2-3 tygodnie
  • Odpowiedz
Może jestem ograniczony ale nie rozumiem dlaczego ludzie na kartę Polaka mają lepiej od obywateli Polski. Nie chcę tagować afera ani nic takiego, po prostu niesamowicie mnie #!$%@?ą takie profity z #!$%@?.


@justkilling: może dlatego, że RP przez lata udawała, że Polacy na kresach nie istnieją i nigdy ich nie było? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@justkilling: Nie no - jasne, studia są argumentem nieporównywalnie cięższej wagi, niż darmowe (wybrane) państwowe muzea. To drugie możesz potraktować, jako gratis, miły gest lub… zachętę do odwiedzenia.
  • Odpowiedz