Wpis z mikrobloga

W następny weekend (13.09.13) w Poznaniu, będę miał przyjemność poprowadzić wykład na temat budowania masy mięśniowej na diecie wegańskiej. Jest on skierowany do wegan, ale mięso-, mleko- i jajożerni też mogą się dowiedzieć czegoś ciekawego, ponieważ ogólne zasady są takie same. Zapraszam!

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/673408306016372/

#weganie #weganizm #wegetarianie #wegetarianizm #mikrokoksy #silownia #poznan
DamianParol - W następny weekend (13.09.13) w Poznaniu, będę miał przyjemność poprowa...

źródło: comment_YdDRjrzwdOHF0C5VAJYDiN87OKAyafUX.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: pewnie można to jakoś wykombinować, żeby nie wpierniczać nie wiadomo ile kalorii. Nigdy nie byłem weganinem, ani nie planuję być, więc aż tak mocno się nad tym nie zastanawiałem. Po prostu uważam, że jest to możliwe.
  • Odpowiedz
@Khaine: Zobacz:

Osoba która waży 80kg, potrzebuje ok 140 (licząc 1,7g/kg). Żeby to pokryć trzeba by zjeść ok 1kg ugotowanej fasoli. Objętościowo dużo, ale kalorycznie mało (ok 900 kcal). Chyba nie znasz nikogo kto przytyłby jedząc tyle.
  • Odpowiedz
iczyć białek z roślin. A nie lubię tak w ciemno za dogmatami podążać. Ludzie chyba nie traktują białka, jako mieszaniny aminokwasów po prostu, stąd takie rozum


@Khaine: vegan - Scott Jurek - biega ultramaratony po pustyni - polecam ksiązke

najsilniejszy człowiek niemiec - wege

i mnostwo innych przykładów
  • Odpowiedz
@DamianParol: No moje badania na sobie wspierają :D Znacznie szybsza regeneracja i postępy przy takim pułapie.

Ponadto z moich wyliczeń wynika, że dla osobnika mającego 70 kg suchej masy ciała potrzebujemy 175 g białka dziennie.

Dzielimy to przez 21,6 g/100 fasoli i wychodzi nam 817 gram. Jako, że fasola ma 61,6 g/100 węgli to teraz mnożymy.

503,7 g węgli o dosyć niezbyt sprzyjającym IG. To nam daje ponad 2000 kcal.
  • Odpowiedz
@Khaine: Fasola ma bardzo niski IG, substancje hamujące wchłanianie węglowodanów i bardzo wysoki indeks sytości.

Wiem, że co bym nie zrobił i tak Cię nie przekonam, masz inne, głęboko zakorzenione poglądy i OK, nie mam ambicji tego zmieniać.

@BillHickok: Patrika
  • Odpowiedz