Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Z opóźnieniem, za co przepraszam, ale na prośbę wołam @sjs; @Hakunapotata; @jaszczomp_wendrowny; @real_dandy; @Kot_prezesa07; @Watykanczyk_2137 i załączam mapę oraz zdjęcia w komentarzach z opisami, jakie ten żołnierz dał z tyłu na zdjęciach. Takie mapy były rozdawane żołnierzom niemieckim, którzy mieli stacjonować w Warszawie, ta mapa oraz zdjęcia pochodzą z roku 1941/1942. Kupiłem kiedyś od kogoś, kto znalazł je na strychu, za jakieś grosze. Niby takich rzeczy jest masa, ale każda jest historią jakiegoś człowieka.
#historia #ciekawostki #powstaniewarszawskie #warszawa #wojna #wojsko
realdandy - Z opóźnieniem, za co przepraszam, ale na prośbę wołam @sjs; @Hakunapotata...

źródło: comment_16277170651lbTcP4ikNyk9xnTSX9eKQ.jpg

Pobierz
  • 7
@real_dandy: Jest napisane na dole mapy, ze jej aktualnosc to 1907 rok. Jakos mi sie nie chce wierzyc, ze niemcy dostali az tak przeterminowane mapy.
Varsavianista ze mnie nienajlepszy ale np brakuje tu dosc istotnej ulicy Poznanskiej, co by sie zgadzalo bo te nazwe nadano po I wojnie. Dziwi mnie tylko, dlaczego Poznanska jest na niej nazwana Nowowiejską, a nie Wielką.
Podobnie jest z ulicą Teodora, ktora po I wojnie nazywala
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nalej_mi_zupy: tak mi powiedział z tą mapą starszy pan, który mi to sprzedawał. Nie wiem, może ta mapa była prywatna tego Niemca? W każdym razie była razem z tymi zdjęciami w rzeczach po tym Niemcu.