Wpis z mikrobloga

@Blomex: pod python --version. W ogole usunalem anaconde poki co. Problemem jest requests jak importuje

ModuleNotFoundError: No module named 'requests'


i za cholere nie wiedzialem co zrobic, jak sprawdzalem modules to bylo requests zainstalowane. W necie gdziesz wyczytalem, ze to moze byc wina posiadania kilku wersji pythona.
@Lunatik:
@Blomex:
Seb:~ Seb$ pip --version
-bash: pip: command not found
Seb:~ Seb$ pip3 --version
pip 19.2.3 from /Library/Frameworks/Python.framework/Versions/3.8/lib/python3.8/site-packages/pip (python 3.8)
Seb:~ Seb$ python --version
Python 2.7.16
Seb:~ Seb$ python3 --version
Python 3.8.3
Seb:~ Seb$
pip3 install requests


@Blomex: kutwa zainstalowalo faktycznie cos, ale programu nie odpalam z terminala, bo nie skonczylem, w pycharmie odpalam, gdzie interpretera mam ustawionego na 3.8 i wciaz wywala 'no module requests'. Czuje, ze jestem blizej, bo ten pip3 cos sciagal.
Co ciekawe to w terminalu wywala mi warning, ze mam nieaktualnego pipa 19.2.3, a juz jest 21, natomiast moj pycharm uzywa tego 21. Ja juz sam nie wiem. poplatalem sie
@Ramboski: wejdź sobie w pycharmie do ustawień -> project interpreter i zobacz jaki tam masz interpreter. być może masz po prostu jakiegoś venva ustawionego jako project interpreter. No i masz dwie opcje, albo sobie wyklikać w UI sobie te pakiety co chcesz, albo aktywować venva z konsoli/pycharmowej konsoli: source <ścieżka_do_folderu_z_env>/bin/activate i wówczas zainstalować potrzebne pakiety.
Druga opcja to zmiana interpretera na globalny, zamiast na tego venva, którego używa pycharm.
@Ramboski: dodaj ręcznie, musisz tylko znać ścieżkę do pythona. Na windowsie bym pomógł, z Mac mam jednak niewiele do czynienia.
Jak chcesz tylko odpalić ten program to zrób to z terminala, tam będzie globalny
@Ramboski: zależy do czego. No i ogólnie ja nie jestem wyrocznią, nawet nie jestem programistą xD. Do projektów gdzie używam tylko pythona używam PyCharma i bardzo dorbze mi się z nim pracuje. Ale gdy używam np. Djagno to wolę VSCode, wygodniej tam pracować z różnymi językami.
@Ramboski: jak piszesz jakiś skrypt mieszczący się w jednym pliku to pycharm jest overkillem, wystarczy dowolny edytor z kolorowaniem składni i podkreślaniem błędów.

Do niektórych zastosowań całkiem dobrą alternatywą jest też jupyter, możesz sobie tworzyć bloki kodu, edytować i wykonywać je w dowolnej kolejności. Czasami używam jak chcę sobie poeksperymentować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)