Wpis z mikrobloga

Gdzie hostować aplikację? Stack: node 14, Postgres + PostGIS, Redis. W przyszłości również Elasticsearch.

Przewiduję około 1000 użytkowników regularnie korzystających z apki.

Apka nie robi raczej żadnych zasobożernych operacji, jedynie od czasu do czasu będzie generować miniaturki z uploadowanych zdjęć. Zapytania SQL są pisane przez devów, nie korzystamy z ORM, więc jakichś zabójczych zapytań do bazy nie ma.

Który VPS jest najbardziej niezawodny? I czy stawiać wszystko na jednym serwerze czy bezpieczniej będzie na osobnych?

Chciałbym się zmieścić w 400, max. 500zł miesięcznie.

#devops #programowanie #node #vps #hosting
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pateryk: różnica niezawodności u dużych dostawców w takiej skali będzie niezauważalna. Oczywiście że planować na kilku serwerach. Im większa chcesz niezawodność tym drożej. Czasem może warto zaryzykować w małym projekcie i zrobić to prosto. Taki klasyczny problem każdego większego rozwiązania IT :)

Zastanów się pod dwoma aspektami: HA i DR. Czyli wysoka dostępność (jeden node pada drugi cały czas pracuje) i Disaster recovery, czyli jak odtworzyć się po padzie np. Całej
@qmar: oceniam, że taki ruch będzie w kilku momentach w ciągu dnia. Większego się raczej nie spodziewam. Przejrzałem wczoraj tag #webh i widziałem kilka wpisów o tym że jakiś czas temu padły im serwery. Korzystasz może i jesteś w stanie powiedzieć jak to wygląda z Twojej perspektywy: jak często zdarza się taka sytuacja i jak długo trwają takie awarie?

@annotate dzięki za bardzo obszerną odpowiedź. Właśnie ta awaryjność mnie zastanawia. Sytuacja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pateryk: to jest must have. Musisz się jakoś odtworzyć, niech to zajmie dwa trzy dni nawet ale wyjdź z tego jakoś z twarzą :) Chociaż kompletne backupy całości w miejscu innym niż ta serwerownia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pateryk: jak jest wbudowane to bierz. Obyś umiał obsłużyć i *przetestujesz odtworzenie*. Ważne żebyś to wiedział.

Jak są gotowe zabawki z gotowymi backapami to bierz :) Zwykle główne problemy to co najwyżej cena takiego cuda :)
@pateryk: czyli ja muszę znaleźć sobie admina. Mam projekt, który będzie hostować serwer gry, do tego strona z panelem zarządzania kontem, panel administratora. Do tego narażenie na DDOSy. Chociaż niby na dockerze wszystko można postawić i szybko to stawiać ponownie.