Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 243
Rozmowa z szurem:
A: Nie zaszczepię się, ponieważ nie jestem w grupie ryzyka
B: Nie to jest problemem, to zawsze ryzyko.
A: Nawet jeśli to śmiertelność w mojej grupie wiekowej nie wynosi nawet 1 promila, to porównywalne ze zwykłą grypą
B: Ale zwiększa szanse na transmisję wirusa dalej
A: Skoro jesteście zaszczepieni to czemu się boicie zarażenia?
B: Szczepionka nie daje pełnej ochrony przed wirusem.
A: To po co się szczepicie?
B: Każda zaszczepiona osoba to mniejsza szansa na transmisję, zmniejsza szansę hospitalizacji co odciąża służbę zdrowia.
A: Czyli nie robicie tego dla siebie tylko robicie to bo wam kazali?
B: Nie szurze, chcemy powrotu do normalności, chcemy końca lockdownów i całego covidowego szaleństwa
A: Dlatego dalej pomimo zaszczepienia nosicie maski?
B: Ponieważ każdy stopień prewencji jest istotny.
#koronawirus #szczepienia #covidianie #pdk
  • 134
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 112
@Canmoh: najpierw szczepionka miała chronić przed zarażeniem, potem tylko przed ciężkim przebiegiem choroby a teraz już tylko zwiększa szanse przeżycia? XD jeszcze pół roku i jedyny + zaszczepienia to będzie szansa wygrania hulajnogi... Zaliczyłem koronę "naturalnie", szansę na ciężki przebieg w mojej grupie wiekowej to jakieś 1 do 200 000 więc spoko, zaryzykuję drugą rundę z chińską grypą. Kto się boi o siebie niech się szczepi, jego wybór, ja nie zamierzam.
dokładnie, nawet jeden mnie oznaczył teraz, że skoro popieram szczepienia, to zapewne bezmyślnie wykonuję rozkazy pana z telewizji, innej opcji nie ma


@cecidimus tak samo ty ludzi którzy nie chcą się szczepić na covida określasz mianem antyszczepionkowcow, szurow i foliarzy. To że mają wszystkie inne szczepienia i nie wierzą w teorie spiskowe to już nie ma dla ciebie znaczenia ;)
najpierw szczepionka miała chronić przed zarażeniem, potem tylko przed ciężkim przebiegiem choroby a teraz już tylko zwiększa szanse przeżycia?


@el009: Szczepionka nadal chroni przed zachorowaniem (i nadal nie w stu procentach), nadal chroni przed ciężkim jej przebiegiem (i nadal nie w stu procentach) i nadal zwiększa szansę przeżycia (i nadal nie w stu procentach). To szury zmieniają sobie narrację w zależności od tego które kłamstwo lub która półprawda (więc nadal całe
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maniac777: tak mi wyszło, był jakiś kalkulator gdzie wpisywało się wiek + zaznaczało z listy wcześniejsze problemy ze zdrowiem. A uogólnione dane dla grupy wiekowej uwzględniają osoby z różnymi schorzeniami więc to oczywiste że statystyka globalną będzie gorsza niż dla osoby zdrowej ¯\_(ツ)_/¯
Gdyby nie ta cała nagonka i testy PCR to byłbym przekonany że przeszedłem zwykłą, sezonową grypę, nic nadzwyczajnego. A to potężny covid19 był...
@Dutch: Wiadomo, że na jesieni zakażenia pójdą w tysiące lub dziesiątki tysięcy. Wiadomo, że wina spadnie na niezaszczepionych. Dla władzy to idealna sytuacja.