Wpis z mikrobloga

@kerdian: Co to znaczy 'ponadprzeciętnym'? W ujęciu globalnym to prawie każdy Polak ma ponadprzeciętny poziom życia ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dla jednego przeciętny poziom życia to będą kartofle ze skwarkami na obiad, dla innego stek z dowozem. Nie fiskusowi oceniać od jakiego powodu ktoś ma 'za dużo'.
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek
Ty trollujesz? Czy serio nie ogarniasz, że jedna z tych dwóch osób żyje od pierwszego do pierwszego - wydaje 100% wypłaty na przeżycie, a druga 5%, a reszte odkłada/reiwestuje.
Tutaj widać również drugi problem jaki dotyka biednych czyli de facto regresywny vat.
  • Odpowiedz
@Prof_Memologii: No to co, że inwestuje? To bardzo dobrze, inwestycje napędzają gospodarkę. Firmy (czyli bogaci) mogą sobie odpisać inwestycje od podatku a osobie prywatnej (czyli klasie średniej) trzeba d-----ć więcej podatków żeby aby przypadkiem nie inwestowały? ( ͡º ͜ʖ͡º) To jest zajebisty argument jeżeli chcesz za wszelką cenę zablokować jakiekolwiek awanse społeczne.
  • Odpowiedz
w miesiąc milioner przeżywa więcej niż biedak w 10 lat


@kerdian: Masz jakieś skrzywiony obraz rzeczywistości. Milion złotych majątku to mam nawet ja bo mam mieszkanie w Warszawie bez kredytu, samochód i roczną pensję na koncie. Moje największe przeżycia w tym roku to tygodniowe wakacje w Bułgarii ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kerdian: Zarabiałem kiedyś minimalną, mogę cię z całą spokojnością ducha poinformować, że zaboli mnie to identycznie - żeby nadrobić będę musiał z---------ć o 10% więcej w obu przypadkach.

dobrze wiesz, że mówimy o ludziach bogatszych

Nie mówimy tu o ludziach bogatszych, drugi próg podatkowy zaczyna się od ~85k brutto rocznie - de facto mówimy to nawet o ludziach o ponad połowę biedniejszych ode mnie co mnie trochę przeraża.
  • Odpowiedz
Przez takie debilizmy zwiększa się tylko szara strefa, kombinatorstwo i oszustwa na wszystkie możliwe sposoby. Jakby zrobić wszystkim jednakowy podatek 10% to gwarantuję, że skarb państwa zarobiłby więcej niż przy j-----u jak się da tych, którzy jeszcze się tu normalnie rozliczają.


@omajgydnes: w sumie to odkryłeś ryczałt.
  • Odpowiedz
wiem to, bo na 90% minimalnej pensji ktoś może mieć problem z przeżyciem, a milioner z 90% pensji dalej jest absurdalnie bogaty


@kerdian: skąd to przekonanie? wszystko zależy ile się wydaje, ile się inwestuje, ile się ryzykuje.
  • Odpowiedz