Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki!

Mimo przekroczonej trzydziestki, żony, dziecka oraz ogólnie ustabilizowanego życia, po lekturze #blackpill oraz tych wszystkich tagów z sufiksem "pill", dochodzę do wniosku, że jakbym teraz wchodził w okres poznawania dziewczyn to chyba byłbym stałym użytkownikiem tagu #przegryw

Za moich czasów, mimo dużych braków mojej urodzie (obiektywnie 4-5/10 wg tych wszystkich skal (sic!)), wychodziłem z założenia, iż mężczyzna musi być tylko ładniejszy od diabła, pozwalało mi to na zawiązywanie znajomości oraz związków. A teraz? Z tego co czytam ludzie poznają się w głownie przez Tinder, gdzie na ocenienie kogoś ma się mniej poł sekundy. Przecież takiej dystopijnej wizji nie powstydził się Zajdel lub Wnuk-Lipiński. Przerażające.
Inna kwestia, może bardziej humorystyczna, to #dickpill. Zdaję sobie sprawę, że większość postów to trollowanie ale jednak jest coś na rzeczy. W którejś z książek Hellbecque'a, niestety nie pamiętam w której (chyba w "Cząstkach Elementarnych), więc piszę z pamięci, podmiot liryczny wygłosił taki pogląd: "W młodości (lata 70) nie miałem kompleksu penisa, mimo wielu innych, długość penisa była ważna tylko dla homoseksualistów". A teraz? Kobiety nagminnie piszą/mówią/żartują o wymaganiach dot. rozmiarów. Nie wiem czy to za sprawą takich pism jak Cosmopolitan, for internetowych, ale to też jest przerażające. To jest antycywilizacyjnych, sprowadzanie ludzi do zwierzęcych instynktów.

Współczuje wam wszystkim, że urodziliście się za późno, że nie urodziliście się w czasach, gdzie internet służył do wymiany wiadomości, gdzie nie liczyła się w głównej mierze fizyczność.
Tinder to rak, który totalnie wywrócił rynek matrymonialny.

Ot takie przemyślenia już chyba boomersa.
#zwiazki #przemyslenia #literatura ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60fd9593a36c0b000a9bab8d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 30
@mala_rybka: Nie, kobieta żeby być uznana za atrakcyjną musi się myć, golić, malować, układać włosy, ładnie ubierać i być szczupła

Facet żeby być atrakcyjny musi być wysportowany, umięśniony, regularnie chodzić do fryzjera/barbera, mięć dobrą twarz z dobrą szczęką, dużego #!$%@?, wzrost od 185 wzwyż a PONADTO:
- mięć dobrą prace o dobrym statusie społecznym - dla kobiet robota jako operator maszyn, kurier itp jest nieatrakcyjna.
- dobry samochód
- mieszkanie/dom
-
I jeszcze trzeba dodać, że lasce dużo łatwiej otworzyć własną działalność z jakimiś pierdołami typu kosmetyczka, paznokcie. Tego już jest od cholery bo jest na to moda i to pomimo tego, że tych zakładów jest mega dużo to dalej otwierają sie nowe kosząc solidny hajs 5-10k na czysto dla właścicielki. Faceci nie mają tak prosto otworzyć działalności bo musi to być coś mega specjalistycznego, z dużym nakładem finansowym na start i nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Facet żeby być atrakcyjny musi być wysportowany, umięśniony, regularnie chodzić do fryzjera/barbera, mięć dobrą twarz z dobrą szczęką


@Lares93 i bardzo dobrze, skończyła się laba panowie ( ͡º ͜ʖ͡º).

Odpuszczę sobie komentowanie redpilowych bzdur i płacz że kobiety otwierają salony manicure a mężczyźni ich nie otwierają ().
PrawieOP: Odpowiadam nie jak opo, bo kod został w domu :)

@Brother_of_steel jest jednak dla mnie to jakaś próbka. Jeszcze w połączeniu do statystyk dot. wieku inicjacji, samotnych ludzi, daje to jednak jakiś obraz. Może faktycznie tinder nie jest głównym czynnikiem parującym ludzi, ale jest na pewno znaczącym.

@Koczkozaur bardziej bym to określił jego jako przedstawiciel kryzysu wieku średniego. Houellebecq (zawsze mam problem z pisownią) opisuje głównie w książkach gości po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: kobiety są różne i patrzą na różne rzeczy. Faktem jest, że ceną szeroko rozumianą zaradność albo cechy świadczące o zaradności, bo nasz, że tak to po redpilowsku ujmę "gadzi mózg" wie, że z zaradnym mężczyzną relatywnie słabsza i dodatkowo osłabiona przez ewentualną ciążę i konieczność opieki na dzieckiem kobieta ma większe szanse na przeżycie. Natomiast zaradność to pojęcie względne. Dla jednej o zaradności będzie świadczyć fejm na dzielni i BMW,
@AnonimoweMirkoWyznania: A wiesz coś o życiu prywatnym Houellebecqa? On miał jakiś kompleks, albo był incelem, że tak się przejmował emancypacją i porewolucyjnym wyuzdaniem? Czy może sam w tym uczestniczył i się rozczarował? Czy należy tu zupełnie oddzielić dzieło od autora?
PospolityWybranek: @Brother_of_Steel przecież takie postawienie sprawy całkowicie blokuje jakąkolwiek dyskusję, w szczególności jeżeli dotyczy ona opinii i wrażeń. Każda dyskusja wtedy musi być sprowadzana do badań, a każdy post musiałby mieć przypisy niczym książki historyczne.

Natomiast jeżeli się domagasz udowodnienia, że Tinder jest znaczącym medium używanym przez młodych ludzi to proszę:

https://techjury.net/blog/tinder-statistics/#gref
https://www.statista.com/statistics/814698/share-of-us-internet-users-who-use-tinder-by-age/

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
PrawieOp: @mala_rybka super komentarz! Dzięki za przedstawienie ciekawej perspektywy. Daje do myślenia, szczególnie to co napisałaś o nastolatkach, które faktycznie też muszą być idealne w każdym calu. Ogromny potencjał chorób psychicznych.

Jedynie chyba w nim trochę mi nie pasuje sprowadzanie wymagań stawianych przez młode kobiety mężczyznom do higieny i golenia na zapałkę, bo to jednak nic nowego, przynajmniej jak to pamiętam. Czy te "nowe" wymagania nie dotyczą kwestii, na które nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: człowieku, pokazujesz mi dane z USA jako dowód na to, że w Polsce poznaje się ludzi głównie na Tinder. Przecież ty nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz, w Polsce jest ok. 730 tys. użytkowników tej aplikacji (1). Według rocznika statystycznego, w 2020 roku, osób w przedziale wiekowym 20-35 było ponad 9 milionów(!!!) (2). Informacje te uzyskałem w 5 minut w internecie!!!
Więc jeszcze raz, przestań żyć w
PrawieOP: @Brother_of_Steel pięknie walczysz z wymyślonym stwierdzeniem.

1) Rozróżniasz słowo znaczący od głównie? "Może faktycznie tinder nie jest głównym czynnikiem parującym ludzi, ale jest na pewno znaczącym." Czy jest znaczącym? Wg mnie tak. Dla ciebie znaczący może się zaczynać od 90%.

2) statystyki też trzeba umieć czytać. Wklejasz mi dane demograficzne nieuwzględniające chociażby małżeństw i konkubinatów.
Zgodnie z danymi GUSu https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5468/33/2/1/sytuacja_demograficzna_polski_do_2018_roku_tworzenie_i_rozpad_rodzin.pdf :

a) liczba ludzi 20-29 ogólna liczba ludzi 6 095
@AnonimoweMirkoWyznania: Liczba użytkowników czy liczba aktywnych użytkowników? Bo śmiem twierdzić, że aktywnych może być nawet 10 razy mniej (liczba z dupy), bo dużo ludzi założyło konta nawet dla jaj, czy żeby sprawdzić co to, już nie mówiąc o tych, co się już sparowali, ale ich konta zostały. Jeżeli to liczba aktywnych to co innego.