Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
DW482, odcinek Lutotów - Walichnowy. Przed wiaduktem na S8 są ustawione znaki zakaz ruchu pieszych oraz zakaz jazdy rowerem.

Jak w takim razie mam na rowerze przejechać nad drogą ekspresową? Zawracać i objeżdżać 15km do kolejnego wiaduktu? Po co ustawiono ten znak? Pojechałem mimo wszystko prosto na zakazie, szeryf w Golfie mnie strąbił.

Czy nie lepiej byłoby ustawić ten znak nieco dalej po prawej stronie, przy zjeździe na S8? #polskiedrogi #ruchdrogowy #szosa
DerMirker - DW482, odcinek Lutotów - Walichnowy. Przed wiaduktem na S8 są ustawione z...

źródło: comment_1627219581Lpnfvlwq3dZEHp0dngzB9N.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rusonaldo: Kogo proponujesz skontaktować do zmiany oznakowania w tym miejscu lub gdzie powinienem pisać petycję? Wydaje mi się, że znak zakazujący jazdy na rowerze powinien dotyczyć pasa do skrętu w prawo, a nie prosto.
Po co ustawiono ten znak?


@DerMirker: Jak to zazwyczaj mówią, nie Ty tu jesteś od oceny sensowności oznakowania - jest znak to masz się stosować ;)

Wydaje mi się, że znak zakazujący jazdy na rowerze powinien dotyczyć pasa do skrętu w prawo, a nie prosto.


@DerMirker: Różnie może być.

Jeśli chodzi o zakaz dla pieszych to węzeł faktycznie wydaje się nie do przejścia w sposób bezpieczny piechotą.
W temacie rowerzystów