Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie szczepienia #covid19 #koronawirus

Jestem po I dawce. Tak się złożyło, że jak miałem iść na II dawkę, to najpierw był błąd systemu, wiec przełożyli mi o tydzień, później ja nie mogłem, a jak mogłem to złapałem przeziębienie, ból gardła i katar. W sobotę mijają 42 dni czyli maksymalny zalecany okres między dawkami. Cały czas mam zawalone zatoki i przyjmuję leki. System nie pozwala mi tego przełożyć dalej jak do soboty, a nie chcę się szczepić będąc przeziębionym.

Co po przekroczeniu tych 42 dni? Pierwsza dawka nie będzie uznana?

#lekarz #szpital #szczepienia
  • 7
@LipaStraszna: A masz dużą temperaturę? I jaka szczepionka? Zwykłe przeziębienie bez wysokiej gorączki i jakichś innych obciążeń zdrowotnych nie stanowi żadnej przeszkody dla szczepienia btw.
Co po przekroczeniu tych 42 dni? Pierwsza dawka nie będzie uznana?

@LipaStraszna: będzie liczona normalnie, przynajmniej nie widzę powodu aby było inaczej.

Zobacz sobie to badanie, pamiętaj, ze jest małe i na dziadkach 80+
https://www.nature.com/articles/d41586-021-01299-y


Zadzwoń do punktu i tam się skonsultuj, zwłaszcza, że DELTA ma objawy bardziej przypominające przeziębienie niż Alfa i dziki koronawirus.
Moim zdaniem możesz odczekać ale skonsultuj to z lekarzem, najlepiej z punktu szczepień i ważne abyś
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Jeszcze żeby odbierali telefony. Jak się obudziłem tydzień temu z biłem gardła i chciałem przełożyć wizytę to dzwoniłem do punktu szczepień na 3 numery, milion prób połączeń i dupa, wiec zmieniłem przez portal pacjenta w ostatniej chwili. Dzięki za radę, jutro podzwonię.

@unikalny3: dzięki, już przyjmuje leki. Jest lepiej, ale wciąż mam przeziębienie.
@Przedlak95: fuck :/
@Kaskaderek89: Jest to jakiś pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡