Wpis z mikrobloga

@Vokun: No to tak jak z 500+ xD Ogólnie to jestem za prywatną służbą zdrowia, z małym funduszem na choroby których leczenie wynosi 30k+ złotych czyli jakieś nowotwory itd.
Wszystko inne powinno być prywatne. Sam nie chodzę w ogóle po lekarzach, bo nie mam czasu, ale szlag mnie trafi jak widzę ile muszę płacić na takich jak wy.
Ludzie z każdą pierdołą idą do lekarza i drenują budżet zamiast wziąć się
Na bezpłodność chyba jeszcze nikt nie umarł.


@Marek1991: Na guzy mózgu też ludzie nie umierają, np na takiego guza przysadki, po prostu ich życie jest dość #!$%@?.

Ale rozumiem, że komfort życia dla p0laka to abstrakcyjna wartość, kompletnie nie mająca znaczenia. Byle żyć i płacić podatki a i w porę zdechnąć. :)

A dla Państwa p0lskiego dzietność również jest nieważna, przecież te dzieci za 4 lata nie zagłosują XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Colin90: my już ponad 40 tys wydaliśmy i dalej nic. Była raz ciąża, ale skończyła się po 9 tyg poronieniem. Została nam ostania zamrożona komórka i to będzie ostatnie podejście bo nie stać nas już na kolejne pełne procedury :/
@Marek1991: ale jak miałbym płacić kilkadziesiat k rocznie skłądki zdrowotnej i jeszcze dodatkowo płacić za dostępne w cywilizowanych krajach usługi medyczne to bym się chyba #!$%@? nie domył.

Ale nie mieszkam w tym chlewie, i moje państwo o mnie dba tak dla odmiany
@martwykotek: No i właśnie przez takie działania NFZ działa tak jak działa. Jak coś jest za darmo to korzystać do oporu czy trzeba czy nie. Dobrze będzie gdy każdy będzie pracował na siebie.
Niestety rośnie nam pokolenie małych socjalistów. Nic tylko czekać na dochód podstawowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marek1991: odłożyć 15-20 tys na jeden zabieg to nie jest problem, problemem jest odłożyć na kilka zabiegów bo za pierwszym razem mało par zachodzi w ciążę. Do kosztów zabiegu dolicz jeszcze np koszty leków czy badań laboratoryjnych itp. także z kilkunastu tysięcy przeważnie robi się grube kilkadziesiąt tys.
Jak coś jest za darmo to korzystać do oporu czy trzeba czy nie.


@Marek1991: XDDDDDDD jezu człowieku w życiu nie myślałem, że można miec takie robackie myślenie o zdrowiu XD Może to dlatego tylu polaków umiera na raka jajników, raka jelita grubego i prostaty - za często się badają profilaktycznie XDDD

Też nie lubie tego narodu, ale życie ludzkie jest trochę więcej warte niż cena kolonoskopii na NFZ Chyba że tak
No i właśnie przez takie działania NFZ działa tak jak działa.


@Marek1991: NFZ działa jak działa bo jest niedofinansowany.

#!$%@? do niemczech czy danii żeby się leczyć (Ci bardziej rozgarnięci) tylko tam skłądka zdrowotna to troszkę więcej niż 100€ Więc i lekarze są dobrze opłaceni i szpitale publiczne wyposarzone

Za gówno pieniądze masz gówno usługi - to takie proste!
Za gówno pieniądze masz gówno usługi proste


@martwykotek: No to wolałbym już nie płacić składki i nie mieć gównianych usług. A już tym bardziej finansować komuś kaszojada. Nie dość, że już 500+ jest to jest #!$%@? in vitro i 500+ na to samo dziecko top kek.

@martwykotek: Proszę mi podać ile osób umarło na bezpłodność i ilu osobom in vitro uratowało życie?
No to wolałbym już nie płacić składki i nie mieć gównianych usług.


@Marek1991: Wyklikaj sobie w dowolnej ubezpieczalni jakie usługi medyczne będziesz miał Ty sam za 400 zł miesięcznie. Zobaczysz co dostaniesz za 400 zł/mc na osobę. A potem sobie to porównaj do pakietu świadczeń NFZ.

Serio jeśli w nicku masz rok urodzenia, to nie wiem jak można mieć 30 lat i nie wiedzieć jak działają ubezpieczenia, to trrzeba pod kamieniem
Sam nie chodzę w ogóle po lekarzach, bo nie mam czasu, ale szlag mnie trafi jak widzę ile muszę płacić na takich jak wy.

Ludzie z każdą pierdołą idą do lekarza i drenują budżet zamiast wziąć się do roboty.


@Marek1991: Ja #!$%@? XDDDDDDDDDDDDDDDDD

Nie wiedziałem, że wy przy braku zaborów i okupacji zachowujecie się dalej jak niewolnicy XD

Jezu, co sie z tym narodem stało :///
@dziadeq: A tak z szerszej perspektywy:Jesteśmy jak produkt, który w ostatecznym rozrachunku nie tylko powinien zarabiać na siebie ale tez na Państwo i jego zobowiązania. Dzieci z in vitro statystycznie są lepszym produktem od *naturalnie poczętych, bo w ciągu swojego życia duża większość przynosi państwu zysk kolo 300tys -1 mln zł w podatkach z tytułu zatrudnienia i konsumpcji- VAT (przepraszam dane z pamięci i z przed 15lat). Z reguły na in