Wpis z mikrobloga

jesteś za NFZ... Keksimus Maximus


@Marek1991: jestem za publiczną służbą zdrowia bo prywatna nie jest w stanie o to zdrowie dostatecznie zadbać.

I jestem w kraju, w którym publiczna służba zdrowia działa naprawdę zajebiście.

Ale z tego co piszesz to dla Ciebie takie zabiegi jak leczenie zębów czy in vitro to fanaberia, dlatego nie wiem w ogóle o czym my rozmawiamy XD

i jesteś za NFZ... Keksimus Maximus


@Marek1991: Już
szanujesz swoje życie i zdrowie i jesteś za NFZ... Keksimus Maximus


@Marek1991: no to dawaj chłopie z alternatywą - dalej czekam na wycenę ubezpieczenia prywatnego, które pokryje koszyk NFZtowski z refundacją leków za mniej niż 400 zł / miesiąc.

I polecam sprawdzić od razu jakie dodatkowo są warunki takiego ubezpieczenia.

Bo najczęściej jak dostaniesz nowotwór - to na 5 lat po wyleczeniu masz zamrożone wszystkie usługi onkologiczne. Czyli nawrót nowotworu -
Ale z tego co piszesz to dla Ciebie takie zabiegi jak leczenie zębów czy in vitro to fanaberia, dlatego nie wiem w ogóle o czym my rozmawiamy XD


@martwykotek: No właśnie nie ma takiego, bo NFZ ma monopol.

W 2013 r. agencja Bloomberg uznała singapurski system za najbardziej efektywny system opieki zdrowotnej(stosunek efektów do kosztów) na świecie, jeżeli nie brać pod uwagę Hongkongu, który nie jest państwem.


Jak Singapurczycy to osiągnęli?
No właśnie nie ma takiego, bo NFZ ma monopol.


@Marek1991: XDDDD No własnie ze jest, tylko kosztuje w PL prawie 3,5k miesięcznie na osobę. Jeśli jesteś zdrowy.
Widzisz - nawet nie zrobiłeś riserczu, tylko zyjesz w swoim świecie urojeń

To czemu Singapur ma jedną z najlepszych opiek zdrowotnych na świecie?


@Marek1991: W singapurze sektor publiczny odpowiada za 80% świadczeń medycznych, a same płatności są ściśle uregulowana przez państwo. Polecam zapoznać