Wpis z mikrobloga

20 lipca 1969 roku spełniło się chyba najbardziej ambitne marzenie w dziejach ludzkości – człowiek wylądował na Księżycu.
Więcej: https://wiekdwudziesty.pl/pierwsze-ladowanie-na-ksiezycu/

Na zdjęciu: Buzz Aldrin rozstawia aparaturę badawczą. W tle lądownik i flaga USA. Źródło: NASA, domena publiczna.

Chcesz być wołany/wołana? Zaplusuj wpis z linku:
https://www.wykop.pl/wpis/49848163/σ-ʖσ-taktyczny-wpis-do-wolania-zainteresowanych
____________________________________________________
FB: https://www.facebook.com/wiekdwudziestypl/

#historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #wiekdwudziesty #usa #fotohistoria #kosmos #astronomia #technologia
wiekdwudziestypl - 20 lipca 1969 roku spełniło się chyba najbardziej ambitne marzenie...

źródło: comment_16267663240i2MRyf0olqbwbfyB6Kkl0.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@wiekdwudziesty_pl: to fajny wiek był tak technika poszła do przodu. Teraz to widzę taką stagnację i wyhamowanie a postęp technologiczny jedzie na tym co udało się wymyślać w tamtym stuleciu. Bracia Wright 1903 zrobili maszynę cięższą od powietrza i wykonali lot na odległość 73 metrów a 66 lat później człowiek chodził po księżycu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@lizak21: czy ja wiem. Takie skoki cywilizacyjne są następstwem wojen. Osobą odpowiedzialną za program rakietowy USA był nazista, który otrzymał ofertę pracy.
  • Odpowiedz
Teraz to widzę taką stagnację i wyhamowanie a postęp technologiczny jedzie na tym co udało się wymyślać w tamtym stuleciu.


@lizak21: Co? 10 lat temu smartfony zaczęły opanowywać rynek, nie mówiąc o dostepie do Internetu z poziomu telefonów. Zaraz 5G wchodzi. Hełmy VR, elektryczne samochody, Bitcoin. prywatne firmy wysyłają ludzi w kosmos swoimi rakietami, Starlinki, Szczepionki mRNA, rozwój chemii, medycyny. W ciągu tej dekady zrobiliśmy gigantyczny postęp technologiczny, ale nie
  • Odpowiedz
@Aerwin: xD #!$%@? jak typ zaorany. W 20 lat masz telefony ze zginającym ekranem, bezprzewodowa transmisja #!$%@? wszystkiego, internet #!$%@? tak, ze aż dupa boli, ze jako dziecko trzeba było żyć w czasach 128 kbps neostrady xD
  • Odpowiedz
@lizak21:

to fajny wiek był tak technika poszła do przodu. Teraz to widzę taką stagnację i wyhamowanie a postęp technologiczny jedzie na tym co udało się wymyślać w tamtym stuleciu. Bracia Wright 1903 zrobili maszynę cięższą od powietrza i wykonali lot na odległość 73 metrów a 66 lat później człowiek chodził po księżycu.


To ja jeszcze dodam od siebie płaskie ekrany LCD. 15 lat temu to każdy miał telewizor kineskopowy
  • Odpowiedz
czy ja wiem. Takie skoki cywilizacyjne są następstwem wojen. Osobą odpowiedzialną za program rakietowy USA był nazista, który otrzymał ofertę pracy.


@luukasek: regułę oparłeś na jednym przypadku. Wojen były setki i jakoś żadne skoki im nie towarzyszyły.
  • Odpowiedz
Polecam serial For all mankind. Ogólnie taka alternatywna rzeczywistość w której Rosjanie pierwsi wylądowali na księżycu i nigdy nie zaprzestano misji Apollo
  • Odpowiedz
horyzont tak blisko


@Nie_bo_ty: Jak to oceniłeś bez jakiegokolwiek punktu odniesienia typu drzewo, góra czy budynek i to jaszcze na równinnym terenie?

jedna wielka
  • Odpowiedz