Wpis z mikrobloga

czerwony dostaje mandat za jazdę po polu wyłączonym z ruchu, a niebieski jest sprawcą, bo nie ustąpił pierwszeństwa zmieniając pas.


@aksal89: Tylko własnie sytuacja wbrew pozorom nie jest taka oczywista :).

Bo jak można nie ustąpić pierwszeństwa zmieniając pas skoro generalnie nie mógł się pojawić nikt tam wcześniej? Przecież pole wyłączenia z ruchu nie jest pasem ruchu samym w sobie i należałoby to już potraktować jako włączanie się do ruchu (choć
Bo jak można nie ustąpić pierwszeństwa zmieniając pas skoro generalnie nie mógł się pojawić nikt tam wcześniej?


@Micho_master: Właśnie dlatego dopisałem, że ja bym szedł do sądu i w ten sposób się bronił ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest chore, ale niestety, bardzo często jest tak, że w tak absurdalnej sytuacji to osoba jadąca prawidłowo jest winna kolizji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Spójrz jeszcze raz na rysunek. Niebieski nie zmienia pasa zaraz przy linii ciągłej.


@justkilling: To prawda, że na rysunku zmiana pasa niebieskiego ma miejsce dużo później choć mam wrażenie, że chodzi o sytuacje jakich pełno jest (to jest droga w moim mieście) w momencie kiedy zmieniasz pas zaraz jak możesz zmienić (a sporo osób jedzie po martwym polu).

Z resztą, to że nie ma WYZNACZONEGO pasa ruchu, nie oznacza że go
Ale też trudno uznać, że jest. To by sprowadzało się do absurdów w postaci tego, że musiałbyś ustąpić pierwszeństwo np. tym którzy nagle zjadą z chodnika a będą z prawej strony :).


@Micho_master: nie, bo chodnik nie jest częścią jezdni

To prawda, że na rysunku zmiana pasa niebieskiego ma miejsce dużo później choć mam wrażenie, że chodzi o sytuacje jakich pełno jest (to jest droga w moim mieście) w momencie kiedy
prosze, oto wykopek który poboczem leciał motocyklem i prawidłowo skręcający na parking był sprawcą kolizji


@PanKracy582: Widziałem to :). W sumie mam wrażenie, że wiele pewnie zależy od konkretnej sytuacji i sądu, który raz powie tak a raz powie inaczej.

Swoją drogą faktycznie ta sytuacja wykopka mocno kontrowersyjna i dziwie się, że ludzie tak łatwo przyjmują mandat a nie idą do sądu walczyć.
Przykład wykopka to jest przykład totalnej patologii z