Wpis z mikrobloga

Chce kupić samochód w leasing. Mam parę pytań, może bardziej doświadczeni mi pomogą.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze leasingu?
Brać ten co oferuje sprzedawca, czy samemu szukać?
W jednym komisie babka zachwalała swój (z aliora) że nie płaci się za byle papierek, tylko za pisma ewentualnie windykacyjne, w innym gość mówi że nie ma takich ofert na rynku (ale on miał tylko Millennium).

Jak samochód który wybrałem to Dacia dokker to gdzie nim pojechać na przegląd? Do producenta? Czy na zwykłą stacje kontroli pojazdów?
Ile może kosztować taki przegląd?

Brali byście 3-4 latka bez książki serwisowej, czy to mega podejrzane?

Warto kupować te autodna czy inne sprawdzanie po winie?

#samochody #leasing #auto #zakupy #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 8
  • Odpowiedz
@Mikser_wieczorny: Myślałeś już o parametrach finansowania? Co do wyboru leasingodawcy to jeżeli nie zakładać cesji, zmian harmonogramu, nie ma problemów z płatnościami wybierz tego finansującego, który wychodzi korzystnie cenowo i jest skory do Twoich parametrów finansowania np. niska wpłata, finansuje auto używane etc.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Czyli rozesłać do paru firm zapytanie i zobaczyć jakie mają kalkulacje?
Spółka działa 11 miesięcy, ale dopiero w tym roku zaczęła przynosić jakieś pieniądze.
A Ty robisz kalkulacje? Przyznam że to będzie mój pierwszy leasing i wiem tylko tyle że nie chce właśnie żeby co chwila mi przychodziły jakieś opłaty dodatkowe, fajnie jak by nawet korespondencja za ewentualny mandat też nie kosztowała 1000zł, no i żeby był gap.
  • Odpowiedz