Wpis z mikrobloga

Dlaczego o tą mityczną "segregację sanitarną" mają ból dupy w 95% niezaszczepieni? Czy to nie jest tak, że właśnie na tym polega wolność - Ty masz prawo się nie zaszczepić, ale rządy mają prawo uniemożliwić ci korzystanie z pewnych miejsc, bo nie będąc zaszczepionym przyczyniasz się do dalszego podtrzymywania zagrożenia pandemicznego?

Dlaczego jeśli chodzi o szczepienia, to antyszczepy żądają wolności ("chcę mieć wybór!") nie chcąc ponosić konsekwencji swojej wolności (tak jak to jest w KAŻDYM innym przypadku)?
#koronawirus #szczepienia
  • 102
@Janusz_Lubikwasa: Nie mam do Ciebie pretensji, ja tylko na pytanie odpowiadam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą żaden ze mnie antyszczep, pewnie dawno bym już był zaszczepiony, gdyby nie infekcja. I zgadzam się, to spora dziura w logice, też bym to rozwiązał inaczej.
@Kaskaderek89 ja nawet nie jestem za tym aby wprowadzać jakieś obostrzenia tylko dla niezaszczepionych. Uważam że ten cały cyrk z 4 fala to jakas kpina, #!$%@? żart i robienie sensacji na siłę w sytuacji kiedy nie ma do tego powodu.

Ale z drugiej strony wiem, że tylko masowe szczepienia spowodują rozprzestrzenianie się wirusa. No bo jak inaczej miałoby do tego dojść? Zachodzę więc w głowę, co należałoby zrobić, aby przekonać ludzi do
@Janusz_Lubikwasa: otóż to, nie podoba mi się, że politycy chcą na siłę mnie chronić, zakazując mi normalnie żyć, kiedy cukrzycy i stare dziady mieli już wystarczająco czasu, żeby się zaszczepić. jeżeli teraz pozwolimy na coś takiego to posuną się do gorszych rzeczy, bo całe to covidowe zamieszanie to okazja do robienia przekrętów na wszystkim i do bezprawnego zakazania i ograniczania działaności uniewinnianym przez sądy przedsiębiorcom. to politycy z pomocą swoich przekupnych
@Janusz_Lubikwasa: ogólnie mniej groźne, ale bardziej zaraźliwe i dlatego trzeba jakoś usprawnić postępowanie z takimi pacjentami, nie tak jak ostatnio, kiedy odmawia się leczenia i odwołuje zabiegi, robi test na covida przy zawale. mam nadzieję, że mniej więcej połowa zaszczepionych pomoże nieprzepełnić szpitali
chociaż wiadomo, że nawet grypa jest w stanie je zablokować
https://www.radioram.pl/articles/view/30867/Grypa-w-natarciu-Szpitale-przepelnione#
właściwie w poprzednich latach przed covidem wyglądało to podobnie jak teraz, ale lekarze ani koronerzy chyba