Wpis z mikrobloga

Mirki jest afera! Dziś w drodze do bankomatu natrafiłem na kontener wypchany jakimiś dokumentami bankowymi. Bank zmienia siedzibę i postanowi ł pozbyć się starych papierów. Sposób w jaki to zrobiono #!$%@? cały system RoDO. Nie musiałem grzebać w tym kontenerze bo już na wierzchu natrafiłem dokumenty z peselemi, adresami itp. Jak dla mnie to nieźle baza danych. Nie wiem ile dni to tak sobie leży. Czy takie coś się gdzieś zgłasza? Więcej Zdjęć w komentarzach. #afera #santander #pila #banki
muciosgracjas - Mirki jest afera! Dziś w drodze do bankomatu natrafiłem na kontener w...

źródło: comment_1626634068EDUfz6Q3jfqaNXNIGk62lq.jpg

Pobierz
  • 218
@muciosgracjas: #!$%@?, psiarnia w pigulce.

Rob zdjecia dokumentujace dokumenty / lamanie RODO i kolejno:
- zadzwon ew. jeszcze raz i postaraj sie nagrac jako dowod zbycie przez policje
- zadzwon do TVN: hieny na pewno chetnie podlapia temat, a jak tylko temat pojawi sie w mediach zobaczysz, ze milicja obudzi sie w mig
- zglos do UE jako brak reakcji org. scigania na lamanie RODO, z prosba o interwencje; bedziesz jednak
Wejdź do w KRS jakiś spółek albo w elektroniczne księgo wieczyste... Masz wszystko pesele adresy nawet imiona rodziców... Tak działa technologia w Polsce.. srają się z rodo a wszystkie dane sąsiada masz na wyciągnięcie ręki jak chcesz...
Czy takie coś się gdzieś zgłasza?


@muciosgracjas: Kiedyś były takie sytuacje (jakieś z 15 lat temu), że ludzie roznosząc cv po sklepach miały kolegę klienta w środku i jeżeli pracownik nie schował cv gdzieś w szufladę itp, a zostawił w miejscu, gdzie inny klient może zobaczyć wrażliwe dane, to kolega dzwonił do właściciela cv i tamten przychodził, robił zdjęcie pozywał sklep i w sądzie wygrywał sprawę o rozpowszechnianie danych. a tutaj
Tak długo rodo bedzie fikcją jak długo do byle gównianej sprawy trzeba będzie podawac swoje dane. Im więcej instytucjo, ludzi zbiera nasze dane tym wieksza szansa,ze one wyciekną. Tego nie da się uregulowac ustawą, bo tu wchodzi juz w grę czynnik ludzki.

Nawet na OLX jak chcesz sprzedawac z dostawą musisz im wyslac dane z dowodu czy nawet skan dowodu.
To jest chore.