Wpis z mikrobloga

Znalazłem ofertę pracy w gdańsku z widełkami 3-4k zł netto jako grafik.

Mieszkam w małym mieście gdzie robię jako pseudo grafik za minimalną (teraz 2060 + bonus) od wielu lat. Tu mieszkam z rodzicami, na których już nie mogę patrzeć i nawet nie stać mnie na wyprowadzkę w moim małym mieście.

Ciężko mi wyobrazić sobie życie w gdańsku gdzie dostaję 3k zł i po 10 godzinach wrócę do gównianego pokoju, za który zapłacę tysiąc czy 1,2k. Niech mi ktoś wytłumaczy jak w takich warunkach żyć? Przecież nawet znajomego, czy kobiety nie zaprosisz do tej klitki, nie kupisz telewizora i konsoli, nie pogracie razem, czy nawet piwa nie wypijecie wspólnie i nie porozmawiacie, bo w kuchni latają obcy ludzie, a salonu w takim domu nie ma.
1000 zł na jakieś gówno jedzenie, 200 zł dojazdy. Ja potrzebowałbym dodatkowo potężnych pieniędzy na zrobienie zębów i terapię. Nie potrafiłbym się odnaleźć w tym wszystkim, nie mógłbym nawet wyjść sam z tego pokoju gdzieś na plażę, czy rower... którego nie miałbym gdzie nawet trzymać xd

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak tam żyć za 3-4k samemu?
Jak zapraszacie kobiety lub znajomych do tych #!$%@? pokoi 2x1m?
W ofercie, która mnie interesuje chcą super-hiper KREATYWNEGO grafika, który nie wiadomo jakie epickie będzie tam robił za wyczyny kreatywne.
Ja pomimo wielu lat pracy, obsługiwałem same najgorsze januszexy i robiłem same gówniane projekty, w starych programach - jestem wypalony całkowicie.

Męczę się z tym od wielu lat, nie mogę wysłać cv, nie mogę zacząć żyć tak jakbym chciał, bo jak widzę koszty życia i pensje maksymalne jakie tam oferują to aż mnie gniecie od środka.

Próbowałem coś swojego otworzyć, żeby dorobić do tej gównianej pensji, ale nie potrafię uruchomić tego 'biznesiku'. Dotknę ten projekt i... dalej nic z nim nie robię.
Help.

#praca #pracbaza #depresja #przegryw #grafika #gdynia
smallboobslover - Znalazłem ofertę pracy w gdańsku z widełkami 3-4k zł netto jako gra...

źródło: comment_1626620573tNGhzNLS9OflikZMujyexT.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: @blargotron: tzn. byłem kilka razy w trójmieście, ładnie tam i może byłaby szansa na poznanie kogoś (choć w szczerze w to wątpię) i zastanawiam się do kogo skierowana jest ta oferta pracy? Biurowiec wywalony w kosmos, pracują na maczkach i skoro szukają kreatywnych ludzi, to raczej doświadczonych, a nie studentów, którzy ledwo kojarzą jak komputer włączyć. 3-4k zł netto... Nie wiem.
Widziałem jedyną ofertę w gdańsku na kawalerkę 2200
  • Odpowiedz
@Ashtar: Cześć.

Ja się uczyłem z oficjalnej dokumentacji pythona (jest tam dostępny m. in. tutorial). Python ma bogatą i przejrzystą dokumentację. Prawdziwa wiedza bierze się z praktyki. Robisz jakąś podstawę i coś dłubiesz. Ale czegoś nie możesz przeskoczyć. To szukasz jak coś zrobić itd. Tak mi się wydaje.

Co do tego kursu, nie wiem. Może ci będzie odpowiadał. Nie czytałem go ale widziałem na wykopie raz i wygląda średnio. Widzę, że
  • Odpowiedz
@WyrobCzekoladopodobny: kurde ale strasznie mnie to demotywuje. Chciałbym zacząć żyć normalnie, a tu perspektywy są takie, że będę wynajmował pokój u jakiegoś janusza i chciał się codziennie zabić, albo u rodziców i ich do grobu doprowadzić ;]
Nie wiem co z tymi 4k zrobić w takim mieście... żeby jeszcze dzielić z kimś życie na pół to spoko, ale samemu? Jak 30-40k wyjdzie za zęby do zrobienia, to z czego ja to
  • Odpowiedz
@smallboobslover: To są pytania, które zadaje sobie tysiące ludzi w Twoim wieku. Zwykle rozwiązaniem jest znalezienie 3/10 kaszalota z którym można podzielić koszta kredytu lub wynajmu 35mkw klatki na szczury. I to nazwałbym hajlajfem - zobacz ilu jest tu nieszczęśników, których nie stać nawet na to.
  • Odpowiedz
@smallboobslover: powiem Ci z mojej perspektywy. Ja zarabiam trochę ponad 4000 netto w państwówce, moja różowa ponad 6k netto na piemowaniu, dzieci nie mamy, z osobna gówno możemy ale jak się zbierze to do kupy to nagle stać nas na wszystko. Życie singla jest bardzo drogie i niestety ludzie "niesparowani" mają o niebo gorzej. Tak jak Ci kolega wyżej napisał te pytania zadaje tysiące ludzi w Twoim wieku. To nie jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smallboobslover: opie zostaje tylko przebranżowac się, jak mieszkasz koło Gdańska to albo w hotelarstwo albo zostań marynarzem i #!$%@?. Odpadnie Ci wtedy koszt kawalerki, większość czasu będziesz na morzu
  • Odpowiedz