Wpis z mikrobloga

@WHlTE: żadna dyskusja się nie wywiązała? Jestem zbyt stronniczy, że nie widziałem tam faulu? Wieteska nawet nie próbował biec, a i sędziemu musiał VAR przez 5 minut tłumaczyć gdzie ten faul.
@brainac: ja też jestem stronniczy (tyle, że w drugą stronę), ale kolega widzę kulturalny to można spróbować pogadać :P Moim zdaniem zawodnik nie ma obowiązku biec do piłki jeśli w pierwszej fazie akcji jest faulowany - Ivi leżąc na ziemi złapał Wieteskę za koszulkę i pociągnął, znacząco utrudniając mu start do piłki w pierwszy momencie. Jest to zwykły faul taktyczny i Wieteska postanowił olać dalsze szarpanie się z nim i odpuścił
@yoshikama: Ale sędzia nie kupił nurkowania i moim zdaniem słusznie. Nie uważam, żeby znacząco utrudnił mu start. Dopiero VAR zaczął się doszukiwać, a nie był to błąd "clear and obvious". Aczkolwiek to kryterium chyba przez nikogo nie jest traktowane poważnie, a przynajmniej nie konsekwentnie.
@brainac: W 13-14 sek bardzo dokładnie widać jak leżąc na ziemi wsadza lewą rękę przed Wietesa i widać nawet jak pociąga w swoją stronę koszulkę - faul taktyczny i tyle. Ja zachowania Wieteski w tej konkretnej sytuacji nie odbieram jako nurkowanie tylko jako sygnał, że nie interesuje go przywilej korzyści bo ma bliżej do piłki tylko chce zacząć od wolnego, i ma do tego prawo. A, że jak zawodnik nie upadnie