Wpis z mikrobloga

Polaczki już noszą lub nie noszą maseczki jak chcą. Już 2-3 osobom musiałem zwracać uwagę ale oczywiście "ojej zapomniałam", "aaa juz" typowe.
W krajach wysoko rozwiniętych jest to nie do pomyślenia np. Japonia, ale u nas gdzie przewaga ma polacka kartoflana mentalność homo sovieticusa "a po co, a na co, po co zmieniać jak działa kwi".... co tu dużo gadać...

Az mi się przypomniało co @NiebieskiGroszek napisał niedawno:

Boję się, że Polska na dziesięciolecia utknie w dziurze, daleko od Zachodu - gospodarczo, społecznie, cywilizacyjnie. Nasz kraj zostanie tym dziwnym tworem między Wschodem a Zachodem. Ze wschodnią mentalnością i nieśmiało zerkającym z zazdrością na bogatych, zachodnich kuzynów. Ale wystarczy, że mlaskający dziad postraszy "pedaleniem rodzin" i srogim Niemcem, a homo sovieticus spuści głowę i odechce mu się zmian.


W 100% się z tym zgadzam.
Kraj wspaniały, ale ludzie ignoranckie kartfole o mentalności betonu, mułu bagiennego.

#maseczki #covid #koronawirus #polska
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@Timer_555: mhm xD widać że p0laczek-robaczek myśli, że w innych krajach to noszą te maski xD.
W Czechach wyjebongo, w Chorwacji tak samo, tylko dla picu masz mieć w razie czego. W Słowenii tylko w budynku tak samo "tyle o ile" żebyś miał na brodzie.

NO ALE HURR DURR MASEK NIE NOSZOM!

Ta epidemia już się ludziom przejadła i każdy ma jej dość. Dodaj do tego zaszczepione grupy największego ryzyka
  • Odpowiedz
  • 0
@dziadeq pierwsze słyszę ale liznąłem szybko i taka tradycja, ale są też przeciwnicy takich polowań...
W Chinach jedzą psy i koty a niedługo przewyższa USA jak nie już ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym wchodzisz z tematów odpowiedzialność za ludzi i wirusa na wybijanie delfiny co to ma do tego?
Jeżeli juz to o empatię i relację bo w Japonii to wszystko leży i kwiczy xd
  • Odpowiedz
@Timer_555:

W krajach wysoko rozwiniętych jest to nie do pomyślenia np. Japonia

Kraje azjatyckie noszą maski od dekad nie przez COVID, tylko smog i ze względów kulturowych.
I nie, święte maseczki w "social setting" nie ograniczają transmisji wirusa.

Pora zrozumieć, że wasze wariactwo nie robi już na nikim wrażenia, poza może lekarzem specjalistą (bynajmniej nie zakaźnikiem).
  • Odpowiedz
@Dutch:

Kraje azjatyckie noszą maski od dekad nie przez COVID, tylko smog i ze względów kulturowych.


Czy to takie trudne dla nas wprowadzić? Naprawdę? Jesteś chory, masz gorączkę, przeziębienie nosisz maseczkę i rękawiczki aby innych nie zarażać. Takie to trudne? Jedną rzecz która tez jest podobna to podciera się suchym papierem ściernym rozcierając gówno po tyłku co przez połowę życia też tak robiłem, teraz już mam swój higieniczny sposób -
  • Odpowiedz
@Timer_555:

Jesteś chory, masz gorączkę, przeziębienie nosisz maseczkę i rękawiczki aby innych nie zarażać.

Jesteś chory, masz gorączkę - zostajesz w łóżku. To jedyne wyjście. Maseczki to placebo, była m.in. metaanaliza CDC, które pokazało że nie chronią ani noszącego ani jego otoczenia przed grypą sezonową - a ta wirus grypy jest o rząd wielkości większy niż SARS-CoV-2. Jak pogrzebiesz w moich wpisach sprzed miesięcy, to znajdziesz linki (ja poległem niestety).
  • Odpowiedz
@Timer_555: ale po 15 miesiącach już przecież wiemy, że noszenie maseczek ma wpływ na rozprzestrzenianie w granicach błędu statystycznego - tj. gdyby każdy nosił to jak chirurg, dokładne mycie rąk, założenie sterylnej maski, a potem nie dotykanie twarzy przez 2 godziny i powtarzanie operacji zdjęcia i założenia świeżej to tak. Ale nikt tak nie robi, dlatego statystyka pokazuje, że nie ma różnicy pomiędzy maseczkami na świeżym powietrzu, tylko w zamkniętych
  • Odpowiedz
  • 0
@szyryfyry1 @DunningKruger Typowe. Znaleźli stereotypy i go szufladkują nie ważne co mówi. Teraz każde porównanie do innego kraju czy do Japonii to napewnni gość z fedorą na łbie a jak do Niemców to pewnie na tuska glosuje i dzieci chce pedalic. Jakakolwiek chęć zmiany czy czy wytknięcie błędów bedzie sie ścierać z takimi odzewami. Nad ludźmi trzeba z batem na łebem, o wiem! Niemca nad łbem wam trzeba ( ͡
  • Odpowiedz