Wpis z mikrobloga

Polaczki już noszą lub nie noszą maseczki jak chcą. Już 2-3 osobom musiałem zwracać uwagę ale oczywiście "ojej zapomniałam", "aaa juz" typowe.
W krajach wysoko rozwiniętych jest to nie do pomyślenia np. Japonia, ale u nas gdzie przewaga ma polacka kartoflana mentalność homo sovieticusa "a po co, a na co, po co zmieniać jak działa kwi".... co tu dużo gadać...

Az mi się przypomniało co @NiebieskiGroszek napisał niedawno:

Boję się, że Polska na dziesięciolecia utknie w dziurze, daleko od Zachodu - gospodarczo, społecznie, cywilizacyjnie. Nasz kraj zostanie tym dziwnym tworem między Wschodem a Zachodem. Ze wschodnią mentalnością i nieśmiało zerkającym z zazdrością na bogatych, zachodnich kuzynów. Ale wystarczy, że mlaskający dziad postraszy "pedaleniem rodzin" i srogim Niemcem, a homo sovieticus spuści głowę i odechce mu się zmian.


W 100% się z tym zgadzam.
Kraj wspaniały, ale ludzie ignoranckie kartfole o mentalności betonu, mułu bagiennego.

#maseczki #covid #koronawirus #polska
  • 97
@Timer_555 ja przez maseczki nabawiłam się problemów ze zdrowiem, nie mam zamiaru sobie tylko dokładać. Mogę być ignoranckim kartoflem, ale od początku covida mijałam tysiące osób, pracuje u srogiego Niemca, tam się identycznie zachowują, a przez ten cały rok ani razu nie miałam kaszlu/gorączki, tak samo moi bliscy i ludzie z mojego otoczenia. Uprzedzając, zaszczepiona jestem i to był jedyny moment, w którym miałam gorączkę. Bądźmy szczerzy te maseczki mało co dają,
@dziadeq No tak lepiej iść i mieć w razie czego na sumieniu ileś tysięcy ludzi którzy umrą na covida bo komuś się igrzysk zachciało.
Ja bym chyba bym tygodniami nie spał albo wyglądałby mam jak Szumowski...

No i bardzo dobrze robią bo wiedzą że przyjazd tylu ludzi + epidemia to niezła rozpierducha dla państwa.
Tu się właśnie się różni Japonia bo oni są odpowiedzialni i nie chcą pozwolić aby stało się cos