Wpis z mikrobloga

Trzy tygodnie brania escitalopramu na Derealizacje/depersonalizacje za mną. Objawy z dnia na dzień coraz gorsze, czuje sie jak roślina - zgłosiłem sie do psychiatry, ponieważ miałem mocno zmieniony obraz, problemy z odnalezieniem się w czasoprzestrzeni oraz ataki paniki. Teraz mam te wszystkie objawy + uczucie jakbym był prześwitujący i miał zaraz się rozpłynąć w powietrzu, pojawiła się jakaś dziwna pustka w głowie, dziwnie docierają do mnie dźwięki i mam problem ze skupieniem na czymkolwiek - oglądam telewizję i nawet nie wiem co oglądam, wszystko mi trzeba powtarzać dwa razy. Odstawiać te leki? () Psychiatra mam wrażenie, że nie ma pojęcia czym jest derealizacja - powiedziała, że kiedyś też miała dziewczyne odrealnioną, co plakaty do niej wychodziły i gadały - 5,0 opinie na znany lekarz jak coś. ()
#derealizacja #depersonalizacja #nerwica #medycyna #ssri #psychologia #psychiatria
  • 11
@kezu5osiem100: Doczekaj do tych czterech tygodni, a nóż się coś zmieni. Na derealizację z objawami lęku, stosuje się również leki SSRI. Czy escitalopram to był lek pierwszego wyboru? Stosowałeś coś przed nim?

Jak po 4 tygodniach terapia nie przynosi skutków, a czujesz się gorzej z dnia na dzień, możesz je zacząć odstawiać. W przypadku esci mogą wystąpić objawy odstawienne, dlatego stosuje się stopniowe zmniejszanie dawki.

Jaką dawkę aktualnie przyjmujesz?
@tajemniktv: 10 mg. Okej, wytrzymam jeszcze ten tydzień i zobacze, mam nadzieję, że coś się zmieni. Ratuje się w kryzysowych momentach alproxem i jest lepiej ale wiadomo, za dużo tego brać nie można niestety. Ps.tak, to mój pierwszy lek, wcześniej liczyłem, że wyjde z tego samą psychoterapią ale się nie udaje.