Wpis z mikrobloga

We wtorek 20 lipca, w sądzie w Opolu stawi się nasza członkini, Alina Czyżewska. Jest pozwana za naruszenie dóbr osobistych województwa opolskiego.
Alina ujawniła, że w koncepcji programowej Moniki Ożóg, ówczesnej dyrektorki Muzeum Śląska Opolskiego, znalazły się zastanawiające zapisy. Stając w konkursie na to stanowisko, Monika Ożóg przedłożyła “autorską koncepcję programową”, w której znalazły się słowa o “łódzkich mieszkańcach” jako odbiorcach planowanych działań, a zamiast nazwy opolskiej instytucji, do której aplikowała, widniała nazwa łódzkiej placówki – Muzeum Sztuki. Odrobinę intrygujące, prawda?
Publikacje Aliny na ten temat dotknęły władze województwa – tak bardzo, że poczuły, że Czyżewska obraziła nie tylko osoby piastujące władzę, ale całe województwo. Więcej: Urażone województwo?.

Czy są tu z nami mieszkanki i mieszkańcy opolskiego? Mamy nadzieję, że przełykacie jakoś taką zniewagę.¯\(ツ)_/¯
Pozdrawiamy Was i życzymy dobrego weekendu!

Wołam


_
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #opole #opolskie
  • 81
Czy są tu z nami mieszkanki i mieszkańcy opolskiego? Mamy nadzieję, że przełykacie jakoś taką zniewagę.¯_(ツ)_/¯


@Watchdog_Polska: no nie wiem jak innych, ale mnie to #!$%@? do dziś skręca jak sobie pomyślę o tej zniewadze. Oby poszła siedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Watchdog_Polska: Ożógowa to franca, jest z mężulkiem zaangażowana politycznie po stronie PO, mężulek skur***syn jako profesor na wydziale sztuki uwalał studentów za poglądy polityczne. Z uniwerku zrobili sobie #!$%@?łek. Monisia wygrała posadkę z babką która jest jedną z najlepszych wykładowców w województwie opolskim, super kobitką. Polityka. Jechać z tymi pajacami!
@Watchdog_Polska: członkini xD
Nie jest to kwestia profesjonalizmu. Formy męskie odnoszące się do kobiet odbierane są na ogół jako bardziej prestiżowe. Z tego tylko powodu określenia kobiety: członek, dyrektor, kierownik, językoznawca itp. w odczuciu większości Polaków są bardziej dostojne niż: członkini, dyrektorka, kierowniczka, językoznawczyni. Niektóre formy męskie są tak ustabilizowane w wymienionej funkcji, że nazwa nauczyciel akademicki odnosi się i do mężczyzny, i do kobiety (nauczycielka jest tylko w szkole), nazwa
@xionze:

kiedy masz gotowca z internetu ale zapomnisz zmienić dane autora na swoje.


To mi przypomniało jak niebieski ściągnął jakąś prezentację 5 minut przed zajęciami, nie sprawdzając nawet jej zawartości, po czym otworzył jak ją otworzył to się okazało, że ma 150 slajdów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Musze przyznać ze ostatnie lata to nie jest łatwy kawałek chleba dla was


@n0rek: To nigdy nie był łatwy kawałek chleba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale tak, za każdym razem, gdy może się wydawać, że już nic nas zdziwi, okazuje się, że jednak może zdziwić jeszcze bardziej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/czlonek-czy-czlonkini;7494.html


@rybeczka: Hej, mamy lipiec 2021 r., kogoś dziwią jeszcze feminatywy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cytujesz odpowiedź z 2006 r., do tego umknęło Ci z niej ważne zdanie:

Wszystko to wiąże się z procesem emancypacji kobiet. Coraz częściej używa się nazw żeńskich typu członkini właśnie, by zaznaczyć samodzielność kobiet, ich niezależność od mężczyzn. Wszyscy pamiętamy, jak była minister Jaruga-Nowacka chciała być nazywana ministrą, nie ministrem.


U
@Watchdog_Polska: no to trochę wasza wcześniejsza odpowiedź ma się nijak

"U nas ekspertki chcą być nazywane ekspertkami, członkinie - członkiniami itd. I to szanujemy, stosujemy i nie widzimy w tym nic dziwnego."

Bo wymyśliliście sobie to na podstawie tego, że nikt nie ma pretensji, a nie na podstawie faktycznego kontaktu.

To tylko takie czepialstwo z mojej strony, bo cenię waszą działalność, także nie zawracajcie sobie głowy mną i zajmujcie się tym,