Wpis z mikrobloga

TL;DR:

#rozdajo dwóch sadzonek ostrej papryki z mojej amatorskiej uprawy #chilizgobim
Wysyłka na mój koszt lub odbiór osobisty w Warszawie.
Losowanie #mirkorandom w niedzielę wieczorem spośród plusujących ten wpis.
Na zdjęciu przykładowe sadzonki.

Normalna wersja:

Miałem w tym sezonie duży nadmiar sadzonek, bo nie udało mi się skombinować trzeciego tunelu na działkę na wsi. Większość z nich odsprzedałem lokalnie działkowcom i do tej pory chyba już wszyscy chętni na zakup takich sadzonek już swoje zestawy poodbierali, ba nawet mam już zdjęcia pierwszych owoców, ale nadal zostało mi kilkanaście sztuk na parapecie. Odmiany dość przebrane, ale wciąż zostało trochę ciekawych, więc wygrany będzie miał nadal dość szeroki wybór.

Sadzonki bardzo duże. Z racji tego, że jest już połowa lipca to raczej do uprawy w donicach na parapecie/balkonie/tunelu. Wszystkie już kwitną, więc na pewno owocowanie będzie jeszcze w wakacje ;)

Prośba, żeby nie plusować, jeżeli nie macie warunków do uprawy albo nie interesuje was taka uprawa :) Może uda się trafić do kogoś kto zawsze chciał zacząć się bawić z chili, ale nigdy nie było okazji.

Przy okazji jak ktoś jest zainteresowany to zachęcam do obserwowania mojego tagu #chilizgobim gdzie wrzucam postępy swojej małej uprawy ostrych papryczek :)

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #rolnictwo #zadarmo #losowanie
gobi12 - TL;DR:

#rozdajo dwóch sadzonek ostrej papryki z mojej amatorskiej uprawy ...

źródło: comment_162644110162JLnI5J7Gu7ADLk9V0h3R.jpg

Pobierz
  • 17
@gobi12: kurcze a moje w tunelu urosły sporo ale słabo z kwiatami. W poprzednim roku za późno zacząłem wysiew i bardzo dużo owoców nie dojrzało przed przymrozkami. W tym roku zacząłem już w grudniu ale o owocach na krzakach mogę pomarzyć. Chyba że coś się przez ostatni tydzień zmieniło ale to sprawdzę w następny weekend.
@gobi12: mam od Ciebie kolejny rok zestaw, chętnie i te przytulę.
Btw, jak radzisz sobie z mszycami? Bo mnie w tym roku zaatakowały balkonowo i niektóre okazy dzielnie sie nie poddają, a inne pozwijały się i ewidentnie nic z nich nie będzie. Odseparowałem te bardziej zaatakowane od dzielniejszych, coś tam psikam ale nic to nie daje. Bedę wdzięczny za tipa.
@gobi12: hej! Jeżeli nie uda mi się wygrać można by od Ciebir taka sadzonke kupić? Za hodowanie chilli biorę sie od kilku lat, ale jeszcze mi się nie udało bo zawsze wypadnie remont, albo inna "atrakcja" życiowa. Odbior może byc osobisty w Wawie :)
jeżeli nie macie warunków do uprawy albo nie interesuje was taka uprawa :) Może uda się trafić do kogoś kto zawsze chciał zacząć się bawić z chili, ale nigdy nie było okazji.


@gobi12: Nie wiem czy mam warunki, ale czuję że potrzebuję wziąć udział w losowaniu. Zawsze chciałem się zacząć zajmować czymś jadalnym co rośnie, ale jakoś nigdy się za to nie zabrałem. A że chili, to tylko lepiej, bo uwielbiam
@SamiecOmega: Daje, daje :)

@kube: Bardzo ładnie :)

@jastrzabnakonarze: Daj nawóz na kwitnienie.

@PierogiRuskie: Miałem zaledwie na jednym krzaku jak dotąd w tym roku. Wszedł Mospilan na ten krzak oraz 4 najbliżej niego i jak na razie problemu nie ma.

@KuterPstragow: Jasne, że tak. Od poniedziałku powinienem stabilnie w mieście siedzieć i z radością odsprzedam :)

@MadIen: Możesz zastosować każdy o ile zachowasz okres karencji. A