Wpis z mikrobloga

A propo szczepień.
Pracuje w dużej korporacji w Polsce, która zatrudnia powyżej 3k pracowników + podwykonawcy to drugie tyle. Każdy zna te firmę ale nie będę mówił o jaką chodzi i nie chodzi o dyskonty xD

W firmie przeprowadzono badanie/ankietę, w której każdy miał zadeklarować czy chce otrzymać szczepienie, które zorganizuje nasza firma w porozumieniu z rządem aby szybko i sprawnie przeprowadzić cały proces, załatwić cała logistykę itd.
Chęć wyraziły 4 osby, powtarzam 4 osoby.
Większość pracowników zatrudniona jest w Warszawie. Ludzie po studiach (wykształceni), oczytani i pewnie rozumni :)
Jaki z tego morał? Każdy niech sam sobie odpowie.

#koronawirus #covid19 #szczepienia #antyszczepionkowcy
  • 71
@kukulele-rukatuka: u mnie w firmie też była taka ankieta, też odpowiadziałem nie, bo po pierwsze termin nie był znany, po drugie nie wiadomo jaką szczepionką.
A przez neta znalazłem sobie termin i jeszcze w ten sam dzień byłem po szczepieniu.

Druga rzecz jest taka, że w moim korpo większość osób z którymi rozmawiałem się szczepi.
Także wyniki tej ankiety możesz sobie wsadzić głęboko...
@kukulele-rukatuka: U mnie też były zapisy, sporo osób się zapisało a wyszło w sumie, że nikt nie poszedł. Podstawowy problem jest taki, że dla takich firm rząd dawał Astre a oni chcieli Pfizera. Drugi powód to taki, że nie ty ustalasz termin tylko masz narzucony i to był powód dla którego ja się nie zgłosiłem a mimo to się zaszczepiłem później tą szczepionką, którą ja chciałem i w tym terminie, który
@Wszystko_albo_nic: @Fanatyk_Wedkarstwa ma rację, mieszkam w W-wa, z wykształcenia socjolog, rozmawiam z ludźmi i luźno pytam o szczepienia. Na ponad 100 osób przepytanych, prawie wszyscy niezaszczepieni charakteryzują się brakiem wykształcenia i niskim statusem społecznym. Jest kilka wyjątków - jedna osoba nie może się zaszczepić ze względów medycznych, dwie osoby miały silne objawy po pierwszej dawce i lekarz kazał czekać z drugą.
A jak u Ciebie z wykształceniem @Wszystko_albo_nic? na jakim
@dlugi-gr: Bardzo sie ciesze, ze sie przedstawiles i zaszeregowales w odpowiedniej grupie. Widac wyksztalcenie socjologiczne.
A jak u Ciebie z wykształceniem @Wszystko_albo_nic? na jakim poziomie skończyłeś edukacje, czy też dalej się kształcisz?

to jest bardzo osobiste pytanie, na ktore nie czuje sie w powinnosci odpowiadac na portalu z obrazkami. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)