Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy są tu mireczki i mirabelki żyjący w #berlin ?
Mam możliwość przenieść się wewnątrz mojego korpo z Dublina do Berlina właśnie. I ja i mój niebieski byliśmy tam kilka razy, miasto wydawało się przyjemnym miejscem do życia, a do tego wg numbeo jest taniej niż w Dublinie (a gdzie nie jest ( )) skąd moje pytanie - jak wam tam się żyje? czy da radę znaleźć pracę bez znajomości niemieckiego (z kilkuletnim doświadczeniem w korpo w Irlandii; ja bym miała pracę, pytanie czy niebieski by coś znalazł). I czy da radę przetrwać bez tego języka? Oczywiście byśmy zapisali się na kurs językowy, ale potrzeba czasu na nauczenie się. Jak oceniacie transport publiczny, atrakcje (lubimy zwiedzać i wychodzić na miasto, niekoniecznie na kluby) i ogólnie jakie macie wrażenia, czy żałujecie, czy planujecie wyjechać z Berlina. ʕʔ

Ah i czy restrykcje covidowe tam was dojechały mocno?

Dla zasięgu #emigracja #niemcy
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@biauywilg: Jest bezpieczny. Wschód od kilku lat przeżywa rozkwit. Dużo celebrytów się tam przeprowadziło. Dość spora imprezowania ale tez ładne mieszkania i fajne przestrzenie. Ja mieszkam praktycznie przy Ku’damm i lubię jeździć na wschód. Dla mnie to trochę inne miasto.
I wydaje mi się ze zdecydowanie większość studentów przebywa lub mieszka tam.
We dwójkę mając prace zarabiając nawet po 1500 euro spokojnie dacie sobie radę
  • Odpowiedz