Wpis z mikrobloga

@sorek: widzę, że jest już chwilowe spalanie wahy, super! Będzie jeszcze liczba kilometrów które mogę przejechać na paliwie w baku + średnie spalanie na 100km?

Widziałem post na grupce FB i zastanawiam się czy się nie zapisać. Lepsze to, niż kupno licznika z ekonomizerem czy bawienie się z podłączeniem obc w compacie
  • Odpowiedz
@sorek: Mogę wiedzieć po co Ci takie szczegółowe dane, wykresy, iksy dupiksy w 25-letnim gruzie? xDD

Rozumiem, że bardziej chodzi o eksperyment, że "da się", a nie o praktyczne wykorzystanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzuf22: OBD to słąby protokół. Ale używam czegoś podobnego bo też linią diagnostyczną k-line ale bezpośrednio to co BMW dorzuciło czyli DS2 (takie KWP2000 tylko IMO lepsze) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sorek: I teraz pyk, GSM Shield i na AWS przez IoT Core, a potem do jakiegos Influxa, podpinasz Grafanę, link wrzucasz na mirko i będziemy widzieć piłowanie LAJW

Fajne wykreski, daj #!$%@? miodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
I teraz pyk, GSM Shield i na AWS przez IoT Core, a potem do jakiegos Influxa, podpinasz Grafanę, link wrzucasz na mirko i będziemy widzieć piłowanie LAJW


@m-wjeczur: nie muszę GSM mogę go wrzucić przez hotspot w telefonie. Co do reszty - bardzo chętnie z Tobą przedyskutuje jeśli jesteś w stani etakie rzeczy zaimplementować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz