Wpis z mikrobloga

Jako, że sezon wakacyjny w pełni mam pytanie. Jak według was powinny być rozliczane koszty podróży gdy na wspólny wyjazd jedna osoba udostępnia swój samochód. Przykładowo 4 znajomych jedzie na wspólne wakacje samochodem. W ciągu wyjazdu pokonują np. 1000km. Koszty samego paliwa wyszedł powiedzmy 400zł. I teraz jak powinny być dzielone wydatki miedzy właściciela samochodu i resztę grupy? Czy i w jakiej kwocie uwzględniać amortyzacje samochodu? Jak dzielić koszty np. w razie awarii auta? Co w razie kierowca/właściciel dostaje mandat?
#pytanie #pytaniedoeksperta #podroze #podrozujzwykopem #motoryzacja
  • 13
Czy i w jakiej kwocie uwzględniać amortyzacje samochodu?


@Motokomandor: jezu, znowu ten temat. Już było ostatnio w gorących. Jeszcze za zużyte klocki i tarcze sobie doliczajcie

Jak według was powinny być rozliczane koszty podróży gdy na wspólny wyjazd jedna osoba udostępnia swój samochód.


@Motokomandor: jak normalni ludzie z rozumem i godnością. Paliwo i bramki, przez liczbę pasażerów i po równo.

Jak dzielić koszty np. w razie awarii auta?


@Motokomandor:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Motokomandor: najprościej suma kosztów rocznych utrzymania samochodu (olej, filtry, przegląd, ubezpieczenie, jakieś drobne naprawy ~500zł pomnożone przez kilometry jakie macie zamiar pokonać i wszystko podzielone przez średnią roczną ilość kilometrów jaką jedziesz normalnie.

Np. 1500zł*1000km/15000km=75zł do podziału

Chociaż 500km w jedną stronę co to jest xD jak dobrzy znajomi to najwyżej rzucą coś więcej, albo następnym razem oni jadą. Jak wiadomo dalsi, to niech będzie wyliczone ile tych kilka dyszek każdy
@Motokomandor: Serio? Z kim Ty jedziesz...

To mi przypomina pytanie:

"Jak roliczac sniadanie na wyjezdzie ze znajomymi. Bo ja zjadlam tylko serek a znajomy szynke"

Ale z drugiej strony to nie wiem-moze ja i moi znajomi jestesmy nienormalni.

Kto pierwszy wstanie idzie po zarcie na sniadanie. Kupuje standardowo plus jak ma na cos ochote to bierze. Nieoniecznie inni to tez zjedza. Nastepnym razem ktos cs innego kupi i po sprawie.

A
@Motokomandor: Kierowca absolutnie nie płaci, ale podpisuje umowę o dzieło z pozostałymi. Własciciel umowę użyczenia samochodu. Ekipa na reboundzie na tylnej kanapie umowę zlecenie na ochronę i obczajanie dupeczek na chodnikach. Pasażer na przednim siedzeniu sprzedaję licencję na nawigowanie i ostrzeżenia przed radarami. Ten, kto pakował walizki do bagażnika robi o na podstawie ustawy z 25.06.2010 o sporcie. Potem ta osoba, która studiuje prawo analizuje powiązania, rozkręcacie karuzelę vatowską i na
@Motokomandor: na paliwo po równo i tyle.
Amortyzacja zużycia samochodu xd
Mandaty xd. A kto kierowca #!$%@? jest ;)

To jakieś prowo jak uj. Ja nie chciałbym mieć takiego znajomego. Jakby mi wyjechał z kosztami amortyzacji zużycia samochodu to bym go wyśmiał i na pewno z nim nie jechał.
@r5678 Gdybym kiedyś nie został poproszony o partycypację w kosztach naprawy rozbitego auta w którym jechałem jako pasażer to też pomyślałbym, że to bait xD