Wpis z mikrobloga

Okradniecie Lando Norrisa, przypominało mi o innym przypadku napaści rabunkowej która dotkneła inna ważną osobę z F1, jej ofiarą padł sam Bernie Ecclestone pod koniec listopada 2011, jednak jej skutki były o wiele poważniejsze niż w przypadku Lando.

22.11.2010 około godziny 22:30 Ecclestone wraz ze swoją ówczesną partnerką Fabią Flosi opuszczali jego posiadłość w londyńskiej dzielnicy Knightsbridge. W tym momencie został on napadniety przez 3 napastników którzy z zaskoczenia powalili parę na ziemie, skopali oraz okradli ze wszystkich fantów, które mieli przy sobie, ich wartość przekroczyła 200 000 funtów. Ecclestone z bijatyki wyszedł bez cennego zegarka ale za to z podbitym okiem i urazem głowy z którym trafił do szpitala, nie wymagana była jednak dłuższa hospitalizacja.

Ironią w tym zdarzeniu jest że 2 tygodnie przed tym napadem, ofiarą napastników prawie padł Jenson Button, do którego uzbrojeni napastnicy próbowali się dobrać w Brazylii. W przypadku Jensona pomogli prywatni ochroniarze. Ecclestone po tym zdarzeniu zbagatelizował zagrożenie i stwierdził że ofiarami napadów rabunkowych są tylko słabi, wolni ludzie, którzy nie potrafią się bronić.

Napastnikami Ecclestona okazali się Gulam Gani, Nicholas Lewis i Shaun Wallace. Zdjęcie napastników dla chętnych Zostali oni skazani w 2012 na łączną karę 53 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich otrzymał karę 18lat drugi 20lat a trzeci 15lat. Nie były to jednak ich jedyny wybryk, grupa ta miała na koncie licznie rozboje, kradzieże i pobicia na zlecenie.

#f1 #randomf1shit (165/200)
Pobierz tumialemdaclogin - Okradniecie Lando Norrisa, przypominało mi o innym przypadku napaś...
źródło: comment_1626201178ECbqqlm1t42ICn8zansfYH.jpg
  • 11
@Neto: dlaczego? Czy chodzi o to, że Hublot (przynajmniej mi, kolesiowi kompletnie nie ogarniającego zegarki, ale coś tam kiedyś czytający i oglądający) kojarzy się ze snobami bez gustu którzy zarobili szybko w szemrany sposób górę hajsu i kupują najdroższą pozycję z półki nie patrząc na historię produktu, markę i jej klasę?

Co z kolei spoleczność miłiśników zegarków sądzi o Tag Heuer? podoba mi się bardzo sceleton, cene około 25 tys zł