Wpis z mikrobloga

Wszystkie boje sprawdzone, teraz wprowadzam zmiany i zaczynam cisnąć :)

Tak wyglądają moje wyniki po covidzie na dziś dzień.

Bench press 180kg x 1 (222,5kg)
Box squat 265kg x 1 (305kg)
Deadlift 290kg x 1 (330kg)

W nawiasach najlepsze wyniki jakie zrobiłem. Zwykłego siadu w taśmach testować nie zamierzam bo nie ma sensu bez potrzeby się męczyć. Box squat jest świetnym odnośnikiem w tym wypadku.

Jak zwykle zawsze musi wiać w oczy, a kłody muszą być rzucane pod nogi... Staram się jednak zawsze szukać pozytywnych stron, wyniki mocno pospadały, ale jest to okazja żeby zacząć od nowa, lepiej, poprawić przeróżne drobne rzeczy, błędy. Do tego ścięgna i wiązadła będą miały czas na wzmocnienie.

Zmieniam mocno plan, dobór ćwiczeń, cięższe asysty. Ułożyłem sobie to tak że co 6 tygodni będę sprawdzał powyższe boje, ale mam zamiar je robić z zapasem bez żyłowania do granic, tak żeby móc gładko progresować. Jeżeli pojawią się oznaki stagnacji, będzie problem z biciem rekordów, wydłużę cykle treningowe z 6 tygodni do 9 tygodni a potem 12 tygodni, wprowadzając więcej ćwiczeń do rotacji max effort.

Zamieniam też trening dynamic effort upper na volume day, czyli wywalam speed bench, na to miejsce wchodzi wyciskanie 5x5 z progresją 3 tygodniową, do tego jako asysty dodatkowe wyciskania. Potrzebuje po prostu więcej masy, i pracy spokojnie nad techniką, stabilizacją bo z tym teraz jest problem po chorobie.

Dzisiaj sprawdzałem ciąg, postanowiłem też że spróbuję (znowu :P) zmienić technikę, bo jak wprowadzać zmiany to właśnie teraz jest na to najlepszy czas.

Pierwszy raz robiłem ciężko taki ciąg, to znaczy szeroki rozstaw nóg, oraz bardzo szeroki chwyt, łapie na znacznikach. Bo tydzień temu robiąc lekko ciągi zauważyłem że poszerzając chwyt i rozstaw stóp, jakoś wygodniej mi się wchodzi w pozycje startową, a następnie o wiele łatwiej wepchnąć mi biodra przy lockoucie, mogę maksymalnie dopiąć poślady. Brakuje mi jeszcze koordynacji oraz przyzwyczajenia do tej pozycji, no ale pierwszy raz właściwie robiłem tak ciąg.

Jakoś zawsze byłem sceptycznie nastawiony do takiego stylu ciągu, bo w teorii to tylko utrudnianie sobie tego ciągu. Ale może to jest rozwiązanie dla mnie? Zobaczymy jak z upływem tygodni to będzie wyglądało. Ale myślę że na tym nie stracę, bo to właściwie snatch grip deadlift, czyli większy ROM i mocniejszy nacisk na górę pleców.

Ego schowałem do kieszeni i biorę się po prostu za ciężkie i konkretne treningi. Trzeba się odrodzić jak #!$%@? feniks z popiołów. (òóˇ)

#sport #silownia #mikrokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
  • 40
@IntruderXXL: w box squacie tylko 265 x1 i max jako 305? z mojej perspektywy, to zaskakująco mało jak na kogoś z taką masą i siłą w innych bojach, masz może jakieś nagranie? byc moze robisz to inaczej technicznie lub głębiej siadasz, chętnie bym to porównał ze swoim boxem.

nie zrozum mnie zle - nie krytykuje, jestem po prostu zdziwiony. jestem od Ciebie zdecydowanie mniejszy i słabszy, natomiast w boxach bez spiny
nie wierzę, że to piszę, ale nie jestem usatysfakcjonowany ilością i jakością ryków na nagraniu


@FeC7800: Przepraszam bardzo, ryki na moich nagraniach są tylko wtedy kiedy są niezbędne, kiedy wysiłek jest ogromny. A dzisiaj tak nie było. U mnie nie ma ryków "pod publikę" albo udawania.
@Karoleer: Jasne nie ma sprawy, warto takie sprawy wyjaśnić.

Zacznijmy od tego, ile robisz w zwykłym siadzie bez boxa i bez taśm. Bo zwykły siad powinien być 5-15% wyższy niż box squat. Jeżeli nie jest... coś jest bardzo nie tak.
czyli kwestia techniki i głębokości. u mnie to wygląda tak


@Karoleer: Panie, wypieprz Pan to ćwiczenie... To jest POLISH BOX SQUAT xD Który już nie jednokrotnie krytykowałem.
U nas modny się zrobił taki siad.. i potem ludzie 300kg do boxa robią a na zawodach 200kg mają problem zrobić xD

To jest zupełnie bezwartościowe ćwiczenie i strata czasu po prostu, robiąc to w takim stylu.

Prawidłowo wykonany box, szczególnie na początku jest
@IntruderXXL: ano, spotykałem się z wieloma wersjami boxa i obszerną krytyką wobec każdej z nich. trener wrzucił mi to na 4 tygodnie dokładnie w takiej formie i głębokości ( ͡° ͜ʖ ͡°) szybkość progresu i łatwość wykonywania tez wydawała mi się podejrzana, no ale to już za mną. dzięki za konstruktywną krytykę i wyjaśnienie moich wątpliwości!
trener wrzucił mi to na 4 tygodnie dokładnie w takiej formie i głębokości


@Karoleer: W takim razie rozważył bym zmianę trenera :) Bo to jest ELEMENTARNY brak wiedzy i na podstawie tego można wyciągnąć wnioski że za wiele na treningu się nie zna taki osobnik. Już nie wspominając o narażaniu Ciebie zupełnie niepotrzebnie na kontuzje
@Karoleer:
jw zmień trenera, albo upewnij się, że dobrze go zrozumiałeś. Nie wiem co mogłoby uzasadnić robienie boxa na 265x5 przy maxie 200. Jeszcze z takim sprzętem (zabezpieczenie za nisko, stojak, box dodatkowo źle ustawiony) i techniką (całość w sumie źle + "impact" na pudle). Katowanie najsilniejszej pozycji w 99% przypadków nic nie daje a ryzyko i obciążenie CNS, stawów i ścięgien jest spore. Bardzo głupi sposób na poważne zwraczenie.

@
@IntruderXXL: Panie Intruder skąd wiedzieć że dana pozycja w ciągu jest dla mnie najkorzystniejsza? Jak znaleźć ten złoty środek. Testuję, ale nie potrafię wyciągnąć wniosków
Panie Intruder skąd wiedzieć że dana pozycja w ciągu jest dla mnie najkorzystniejsza? Jak znaleźć ten złoty środek. Testuję, ale nie potrafię wyciągnąć wniosków


@Hloow: Ulala gdyby to było takie łatwe jak niektórzy próbują to przedstawić heh :) Tak naprawdę zostaje metoda prób i błędów. Poświęciłbym na to jakiś trening albo dwa, popróbował różnych ustawień i na początek został przy tym najbardziej komfortowym. I następnie został przy nim przez kilka miesięcy
@IntruderXXL: Najbardziej komfortowy dla mnie jest ciąg sumo gdzie jestem najsilniejszy i plecy wgl mi nie puszczają, ale biorąc pod uwagę moją budowę ciała, dźwignie itd to powinienem robić klasyka. W klasyku mam wrażenie, że dwójki nie dają rady i koryguję plecami. No cóż będzie trzeba próbować, ale coś czuję, że faktycznie zajmie mi to wiele wiele lat hah dzięki ;)
@bdm_bq: @IntruderXXL: Jak już oceniacie box squaty to możecie rzucić okiem na moją technikę ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://youtu.be/QbbF_ZxKvQs . Jakiś czas temu wrzucałem tu jak robię to ćwiczenie, ale wtedy robiłem je pierwszy raz i z małym ciężarem a teraz ciężar jest większy i dorzucam do tego po 2,5-5kg tygodniowo więc progres idzie szybko, ale nie wiem czy robię to dobrze. Ciężko mi porównać ciężar
Najbardziej komfortowy dla mnie jest ciąg sumo gdzie jestem najsilniejszy i plecy wgl mi nie puszczają


@Hloow: nie puszczają bo ciąg sumo wymaga o wiele mniej od pleców :) Ogólnie jeżeli będziesz robił sumo to i tak prędzej czy później będziesz zmuszony robić klasyka aby pracować między innymi nad plecami.

Ja wszystkim polecam zawsze robić klasyk (oczywiście jeśli są zdrowi, nie mają problemów z plecami) szczególnie jeżeli nie są bardzo zaawansowani.