Wpis z mikrobloga

W listopadzie 2020 zacząłem budować dom z poddaszem użytkowym 190 m2. Udało mi się jeszcze załapać na niskie ceny stali, ceramiki czy drewna. Aktualnie mam stan deweloperski bez ocieplonej elewacji. We wrześniu wchodzi mi ekipa od wykończenia oraz ekipa od elewacji. Teoretycznie mógłbym już teraz ogarniać sobie niektóre materiały, tj. płyty gk i profile, drzwi wewnętrzne, panele, farby, płytki, styropian fasadowy, wełna do ocieplenia poddasza. Na wasze rozeznanie - z czym warto czekać możliwie jak najdłużej, do końcówki roku, a co klepać jak najszybciej, bo będzie tylko drożej? Wiem, pytanie nie jest zbyt łatwe, ale może macie jakieś przeczucie na ten temat?

#budujzwykopem #budowadomu #nieruchomosci
  • 42
  • Odpowiedz
Na wasze rozeznanie - z czym warto czekać możliwie jak najdłużej, do końcówki roku, a co klepać jak najszybciej, bo będzie tylko drożej?


@Kuba989: Pytanie do wykopkowych specjalistów od sytuacji na rynku materiałów budowlanych xD
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Podejrzewam, że są tu ludzie, którzy pracują w branży budowlanej i mają jakieś pojęcie na temat aktualnej sytuacji. Jeśli masz problem z moim pytaniem to wrzuć mnie na #czarnolisto i scrolluj dalej.
  • Odpowiedz
@wojteksrz: Dzięki, też właśnie śledzę wykres cen drewna - dlatego największą wątpliwość mam z zamawianiem drzwi wewnętrznych, których cena szybuje w ostatnim czasie ostro w górę (mam aż 11 skrzydeł z ościeżnicami do zamówienia).
  • Odpowiedz
  • 0
@Kuba989 styropian fasadowy poszedł w górę gdzieś w kwietniu, po czym nieznacznie spadł.. Koszt ocieplenia + elewacja+robocizna 300m2 wyszło mnie 3,5 -4k k więcej niż liczyłem w lutym.
  • Odpowiedz
@Kuba989: nikt ci nie da gwarancji co stanieje a co zdrożeje, w budowie ważniejsze jest parcie do przodu niż przejmowanie się różnicami cen materiałów.

Ceny materiałów świrują właśnie dlatego, bo idioci biegają po składach i skupują co popadnie bo "halyna będzie drożyj". Na jesieni będzie zalegało na składach i ceny zjadą. Mentalność post-sovietusa wciąż żywa.
  • Odpowiedz
@Kuba989: Materiały takie jak styropian już tanieją, a hurtownie windują ceny. Warto szukać najtańszej alternatywy.

Jednanie od drewno bym się bał, ono dalej drożeje i końca nie widać.
  • Odpowiedz
@Kuba989: Drzwi stanieją, spadek cen na rynkach przekłada się z opóźnieniem na ceny w sklepach.
Styropian wydaje się, że lepiej kupić w przeciągu miesiąca, może nieco ponad. Ceny styrenu były najniższe w tym roku jakiś miesiąc temu, z kolei we wrześniu czy też pod koniec sierpnia ceny gotowego produktu często szły w górę.
  • Odpowiedz