Wpis z mikrobloga

W listopadzie 2020 zacząłem budować dom z poddaszem użytkowym 190 m2. Udało mi się jeszcze załapać na niskie ceny stali, ceramiki czy drewna. Aktualnie mam stan deweloperski bez ocieplonej elewacji. We wrześniu wchodzi mi ekipa od wykończenia oraz ekipa od elewacji. Teoretycznie mógłbym już teraz ogarniać sobie niektóre materiały, tj. płyty gk i profile, drzwi wewnętrzne, panele, farby, płytki, styropian fasadowy, wełna do ocieplenia poddasza. Na wasze rozeznanie - z czym warto czekać możliwie jak najdłużej, do końcówki roku, a co klepać jak najszybciej, bo będzie tylko drożej? Wiem, pytanie nie jest zbyt łatwe, ale może macie jakieś przeczucie na ten temat?

#budujzwykopem #budowadomu #nieruchomosci
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kuba989: wujas co ma tartak mowi ze z drewnem bedzie #!$%@?, bo w polsce jest grabiezca wycinka lasow i cale drzewa ida za granice i polskie tartaki nie maja materialow do produkcji drewna, dlatego sa takie z dupy ceny. Niby molochy typu kronospan itp czekaja do listopada bo cos tam ma byc w listopadzie, i albo ceny zaczna spadac albo caly przyszly rok dalej beda szly w gore. Ogolnie jedna
  • Odpowiedz
@Kuba989 jestem w tym samym momencie budowy. Za miesiąc wchodzi wykończeniowka. Na ten moment wszystko zamawiam i nie czekam że będzie taniej bo to bardzo mało prawdopodobne. Płyty na meble mocno podrożały więc może za 3 miesiące będzie taniej tyle że jak je zamówię za te 3 miesiące to będę miał meble w przyszłym roku ...
  • Odpowiedz
@Kuba989: jestem w podobnej sytuacji, po prostu uśredniam, część teraz część później.
Spokój w głowie też ma jakąś wartość, gdy już płyta leży na obiekcie jakoś człowiek śpi spokojniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Silwest Wszystko zależy od pogody w zimie. Dachów, murowania czy szalowania ostatniej srogiej zimy raczej nie robili. Mimo wszystko popyt drastycznie spada i wtedy szukałbym szansy na lepsze ceny. W tym roku kupiłem sporo materiałów w styczniu i lutym i nie żałuje :)
  • Odpowiedz
@Kuba989: w mojej branży ceny podnoszą od wcześniejszych podwyżek, a z każdej strony atakują kolejne. moi klienci z innych branż mają to samo. jakoś wątpie, żeby budowlanka miała się z tego wypisać, skoro boom trwa w najllepsze.
  • Odpowiedz
Profile do stelaży gk podrozały o prawie 100% od lipca. Moze jeszcze gdzies zlapiesz stara/przejsciowa cene - tutaj taniej nie bedzie. Styropian - Knauf i izolbet 2 dni temu podniesli o 30zl/m3, organika podnosi od 15.07, nie wiem jak inne firmy ale tez sie napewno zaraz podniosą. Wełna ostatnio skoczyla 9%, maja byc kolejne podwyzki w skali roku ale nie wiadomo o ile i kiedy. Chemia budowlana czyli jakies kleje, tynki, gipsy
  • Odpowiedz
@Kuba989: jestem na podobnym etapie, tylko ekipa miała wejść tydzień temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) z mojego doświadczenia w górę idzie wszystko. Kilka przykładów: gres zamawiany w marcu już podrożał (musiałam domowić dwie paczki i tak się dowiedziałam), odpływ liniowy w górę od 1 lipca (sprzedawca poinformował w sklepie jak byłam 28.06) i mój hit- drzwi z mdf. Znalezione w lutym, w kwietniu już były 100zł
  • Odpowiedz
@Kuba989: nie kupuj, tylko #!$%@?, bo do września będziesz miał ceny o połowę wyższe. Serio, kompletuj wszystko jak się da. A tych, co krzyczą o bańkach mieszkaniowych to #!$%@?, bo nie pękły od 10 lat i nawet covid nic z tym nie zrobił.
  • Odpowiedz