Wpis z mikrobloga

ale pitolisz pan jak potluczony. Sady interesuje ile dziecko kosztuje teraz oraz ile facet zarabia kasy. Jak baba naznosi faktur do sądu, a faceta bedzie stac, to nikogo nie obchodzi ile wczesniej wydawaliscie bo wydatki sie w czasie zmieniaja a potrzeby przeciez tylko rosną.


@derezeus: dokładnie tak jest. Moja była teraz pompuje wydatki ile wlezie, bo chce podwyżki alimentów xD

Najlepsze jest to, że dobrze wie że przez pandemie dostalismy po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derezeus: nie, ona wyliczyła 50% z kosztów utrzymania (wliczając to że ojciec dziecka nie wychowuje i nie pomaga w wychowaniu na 800 zł. Faktyczne koszty (same leki, pieluchy i jedzenie) to było ponad 1000 miesięcznie.
@Ishvarta: na gębe nie, ale nabic koszta, zachowac faktury i paragony da sie jak najbardziej.

W tym roku moj syn pierwszy raz w życiu bedzie miał opirkunke na wakacje. Dotychczas jezdzil do babci (ktora jest nauczycielką) albo do mojej matki ktora jest... Opiekunką na emeryturze. Zupełny przypadek że we wrzesniu była chce złożyc pozew i akurat teraz babcie nie migą sie zająć dzieckiem. Tzn moja mayka może ale była nie chce
@Tranzystor_IGBT: Co z tego, że muszą pracować na magazynie? Z jakiegoś powodu te alimenty są tak wysokie. Żyć można i za 1000 złotych, ale to nie o to chodzi, jeżeli masz kasę to płacisz na dziecko i koniec.

Gardzę ludźmi, którzy nie płacą na utrzymanie własnego dziecka.
@Ishvarta: ok teraz jeszcze raz przeczytałam Twoj pierwszy post w ktorym to dokladnie opisalas. Czyli siostra wykazala koszty utrzymania to kwota ponad 1000zl. Nie napisałaś na ile sąd z kolei ostatecznie je wyliczył. Tak naprawdę dopiero od tej wartości sąd dzieli ile przypada na każdą ze stron. Pewnie obronca ojca zadzialal i urwal cos z tej sumy, wiec nie dziwi mnie skad ostatecznie wyszlo tyle alimentów. Tak jak wspomnialem - Twoja
6k alimentów, sędzinie sie cos srogo #!$%@? skoro orzekła taka sumę na jednego guwniaka xd

@czakra_odbytu:
Sędziny mam wrażenie oceniają przychody faceta, totalnie oderwane od życia.
W dodatku, zmiana wysokości alimentów jeśli zachodzi, to ma opóźnienia czasem rok i kosztuje dużo walki, czasu i kasy. Totalnie nieelastyczne mechanizmy.
Kobiety w dodatku narzekają, że faceci nie chcą płacić ... bo to przecież dla dziecka.
Ale co mu z tego dziecka, jak on
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alakecz: po pierwsze to Rada Języka Polskiego zezwala na używanie sędzina w takim kontekście w języku potocznym. I jak już to nie pani sędzia, a po prostu ten sędzia i tak samo jest ta sędzia. Zanim coś palniesz, to się doedukuj
czyli kobieta ma dać swoją cipe, do tego jeszcze nie zajść w ciąże, do tego jeszcze w razie zajścia usunąć gówniaka i ponosić tego wszystkie konsekwencje fizyczne i psychiczne, bo jakiś facet z tindera tak chce?


@jojac70 zaraz, czyli dajesz przykład one night stand z Tindera i uważasz, że ci ludzie chcieli dziecka?? Czy ty nie rozumiesz, że najwięcej płaci tutaj dziecko, a nie ta idiotka, która je urodzi? Znowu sama pominęłaś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Alakecz: ta jasne
I wcale z tak absurdalnie dużych alimentów często madka sobie nie żyje wygodnie sama nie pracując. Wcale.
Koszt utrzymania dziecka powinni ponosić oboje rodzice.
Wiele kobiet ma absurdalnie małe alimenty na dzieci, rzędu 500 zł i to jest probleme. 72 tysiące rocznie na kaszojada z samych alimentów (i 6 koła z 500 plus + inne źródła typu wyprawka) nie jest problemem. Jest szaleństwem.
Jeżeli rodzina żyła uprzednio na wysokim poziomie, nie szczędząc wydatków również na dobra luksusowe, zakres usprawiedliwionych potrzeb ich dziecka będzie szerszy, niż gdy dotychczasowy poziom utrzymania rodziny był średni lub niższy. Inna sprawa że wszyscy mają #!$%@? jeśli komuś się pogorszy, wiadomo pewnie by każdy kombinował ale to do Państwa powinna należeć weryfikacja.
@szubiduba: a co mają dochody faceta do alimentów? XD
Dzieli się koszty utrzymania dziecka na pół i volia.
Udowodnij mi, że na dziecko trzeba wydać 12000 miesięcznie.
Baby w większości są zwykłymi ku#wami, co pięknie wychodzi przy rozwodach.
Niestety macie poklask w sądownictwie, takie "piekło kobiet" XD