Wpis z mikrobloga

Zupełnie nie rozumiem młodych ludzi, którzy w ogóle nie myślą o swojej starości i emeryturze. Nie zdają sobie sprawy z tego że prognozowana dla nich emerytura to ok. 30% ostatniej pensji i że będą za to musieli przeżyć, opłacić rachunki, leki, lekarzy. Bez zastanowienia wypisali się z PPK bo he he szkoda tej stówki, lepiej od razu alkohol za nią kupić. Ja mam IKE, IKZE oraz PPK ze składką dodatkową.

Rozumiem obawy po wale PO z rabunkiem OFE, ale PPK oraz IKE/IKZE są zupełnie inaczej prawnie skonstruowane i o ile nie będzie wojny światowej to te środki są bezpieczne i prywatne, a także dziedziczone.

Oczywiście jakieś tam minimalne prawdopodobieństwo że coś się może z nimi stać istnieje, ale


#inwestycje #finanse #ekonomia #emerytura #zus #ppk #ike #ikze #bitcoin #przemyslenia #boomer #oswiadczenie
Pobierz
źródło: comment_1625824832OPty2oaVg3mOfjGaht3C3Q.jpg
  • 210
@bitcoholic: z tych IKE, PPK i podobnych (prawie) dałbym sobie jaja uciąć, że któryś rząd za kilkanaście/-dziesiąt lat to #!$%@?, w całości lub części.

Ale to prawda, cały przekrój wiekowy społeczeństwa ma zerową świadomość finansową, młodzi bezmyślnie konsumują nie myśląc w przód i jak roczniki 198x zaczną przechodzić na emeryturę to tu będzie armagedon, żadna własność nie będzie bezpieczna i skończy się to baaaaardzo nieciekawie. Zapamiętajcie moje słowa i miejcie je
@MrShaman: Hmm nie wiem czy jest sens pisać ale ogólnie ludzie żyją coraz dłużej a młodych pracowników jest coraz mniej. Dodając te dwa fakty plus to że ZUS nie może inwestować środków to dopłaty do ZUS są oczywiste i jest tak ja całym świecie . Ppk to kopia z stanów i innych krajów Europy gdzie państwo chce odciążyć budżet i zachęcić ludzi do oszczędzania tym że dostajesz bonus 40% zysku co
@m_a_arc1n: i tu jest wasze złudne myślenie, że niby dobry pracodawca od tak z własnej kieszeni dołoży ten 1% czy aż 40% !!!!! zysku XD pieniądze nie biorą się znikąd więc jak ma komuś dołożyć to gdzieś zabierze np. przy przyszłych podwyżkach, lub zabierze z premii (ostatecznie produkt/ usługa zdrożeje)

hej hej żeby nie było, mój wysryw nie był o tym, żeby nie oszczędzać (bo jak pisałem sam zacząłem zanim państwo