Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
Chyba nareszcie widziałem UFO!

Obserwacja miała miejsce w Kętrzynie dnia 28.06.2021, czyli trochę ponad tydzień temu. Sorki że dopiero teraz znalazłem czas na wpis.

Tej nocy o godzinie 01.29 stałem na obrzeżach miasta, skąd miałem widok na zachodnie niebo.
W pewnym momencie zauważyłem trzy jasne punkty ułożone w trójkąt (prawie) równoboczny. Widziałem je prawie nad samym horyzontem, ale trochę przebijające się zza jednego drzewa. Zwróciłem na nie uwagę ponieważ świeciły trochę wyraźniej i zdecydowanie mocniej od gwiazd.
W dwie sekundy wyjąłem z uchwytu telefon, odblokowałem go i włączyłem aparat.
Wycelowałem (niestety ze względu na PESEL potrzebuję już okularów do czytania) i próbowałem robić zdjęcia. Robiłem je z ręki, w trybie nocnym, telefonem Huawei P30 Pro (sorki za brak logo w kadrze:)
W tym samym momencie zobaczyłem że obserwowane obiekty bardzo mocno przygasły i ciężko je było zobaczyć. Po chwili okazało się że zaczęły zmieniać pozycję. Zatrzymały się kilka stopni wyżej i kilka stopni w prawo. Następnie zaczęły świecić trochę mocniej, ale nie jaśniej od sąsiadujących gwiazd. Ale na pewno nie świeciły już tak mocno jak na początku.
Jedyne zdjęcie które nadaje się do pokazania jest i tak po lekkiej edycji. Widać na nim zdecydowany ruch tych obiektów w kierunku "godziny pierwszej", gdzie gwiazdy minimalnie przesunęły (lub razmazały) się raczej w dół.

Chwilę później niestety dostałem od centrali zlecenie i musiałem przerwać obserwację.

#ufo #fototaxi20 #warminskomazurskie #astronomia #mojezdjecie
taxi20 - Chyba nareszcie widziałem UFO! 

Obserwacja miała miejsce w Kętrzynie dnia 2...

źródło: comment_1625786000813LcN2jxQonWRyFrDJFE8.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
UF


@taxi20: widziałem coś podobnego kilkanaście lat temu - też trzy punkty w trójkącie, z tą różnicą, że w pewnym momencie się zatrzymały i zgasły, by po chwili pojawić się ponownie i kontynuować lot
  • Odpowiedz
@taxi20: Akurat co do obserwacji UFO w kształcie trójkąta to dosyć częsta sprawa. Prawdopodobnie jakaś technologia wojskowa, kilkanaście lat temu moja siostra widziała identyczne światła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AmbasadorStanowZjednoczonychPolski: Ale ja nie twierdzę że to coś pozaziemskiego.
UFO to akronim - po naszemu NOL Niezindentykowany Obiekt Latający.

Aha
Dwa lata temu (również latem) widziałem coś podobnego, ale wtedy to były dwa punkty, były zdecydowanie bliżej (wysokość kątowa ok 60 stopni) i leciały zdecydowanie szybciej w kierunku wchodnim.
Szukałem wtedy w necie i pamiętam jeden wynik o satelitach do monitorowania okrętów podwodnych. Dwie lub trzy lecące razem szybkie satelity.
  • Odpowiedz