Wpis z mikrobloga

@czeskiNetoperek: Nie sprzedaliśmy go. Po prostu ci co latają z symbolami patriotycznymi biorą idee patriotyzmu z komuny, pomieszanej z 2 wś i romantyzmem.
Tymczasem gdy zajrzymy na całe 1000 lat polski, i przeróżne idee jakie były w narodzie to widzimy, że tak nie wygląda polski patriotyzm xD
Np Rzeczpospolita był kocioł różnych narodowości kiedyś i wszyscy jakoś żyli, a dziś "patriotyczne" jest gonienie araba po mieście.
Polska nauka szczególnie matematyka, fenomenalnie
@czeskiNetoperek:

nie ma tutaj symetrii

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

#4konserwy

homofobia

"You keep using that word. I do not think it means what you think it means."

Jeśli (nawet nieuzasadniona) krytyka / sceptycyzm, szydera jest również określana homofobią to niech będzie. Dla mnie ten termin utracił na znaczeniu, bo stał się niczym dzwon na alarm, głośny, a w środku pusty.

Ponadto, od kiedy nienawiść do LGBT to homofobia
Ponadto, od kiedy nienawiść do LGBT to homofobia XD. A co z transfobią? A co z biseksualistami?


@wielkaberta: Masz absolutną rację. Nienawiść do LGBT to zarówno homofobia jak i transfobia.

Jeśli (nawet nieuzasadniona) krytyka / sceptycyzm, szydera jest również określana homofobią to niech będzie. Dla mnie ten termin utracił na znaczeniu, bo stał się niczym dzwon na alarm, głośny, a w środku pusty.


@wielkaberta: Już tłumaczę. Homofobia to odmawianie społeczności
@czeskiNetoperek:

odmawianie społeczności LGBT równych praw

Trochę bym się spierał. O ile LGB ma zrozumiałe postulaty, to natomaist z literą T zaczyna się "rabbit hole"

dehumanizacja/demonizacja tych ludzi

A z tym się zgodzę. Odgórne traktowanie ze względu na przynależność kwalifikuje pod definicje segregacji.
o co walczył Pilecki? To nie jest pytanie retoryczne, ale czy faktycznie zostawił jakiś manifest ideowy, czy coś w tym stylu?


@LebronAntetokounmpo: testament Polski Walczącej której zbrojnym ramieniem była AK której z kolei członkiem był Pilecki jest dostępny miedzy innymi pod linkiem https://pl.wikisource.org/wiki/Testament_Polski_Walcz%C4%85cej_(1_lipca_1945)

poza dość oczywistymi żądaniami opuszczenia kraju przez Sowietów trafiają się tam ciekawe punkty

8. Uspołecznienie własności wielkokapitalistycznej i zorganizowanie sprawiedliwego podziału dochodu społecznego.

9. Zapewnienie masom pracujących współkierownictwa
testament Polski Walczącej której zbrojnym ramieniem była AK której z kolei członkiem był Pilecki jest dostępny miedzy innymi pod linkiem https://pl.wikisource.org/wiki/Testament_Polski_Walcz%C4%85cej_(1_lipca_1945)


@dqdq1 Nie chce mi sie drugi raz o to na wykopie klócić.

W skrócie: Testament Polski Walczącej nie jest spuścizną całej AK. To kwit zrobiony przez kilka osób. AK miało ponad 400k najrózniejszych ludzi.

Podpinanie wszystkich akowców pod ten kwit jest niefair wobec nich. Za Testament odpowiadają tylko ci co go
@Halbr: jesli nawet przyjmiemy taki punkt widzenia to równie nieusprawiedliwione jest przypisywanie całej AK tęsknoty za 2 RP i autorytaryzmem. Podpieranie się spuścizną Polski Walczącej przez różne ksenofobiczne grupy jest dla mnie zwyczajne niesmaczne.

Za pro tip zabrałem plusa. A przez moment pisałeś z sensem.
jesli nawet przyjmiemy taki punkt widzenia to równie nieusprawiedliwione jest przypisywanie całej AK tęsknoty za 2 RP i autorytaryzmem. Podpieranie się spuścizną Polski Walczącej przez różne ksenofobiczne grupy jest dla mnie zwyczajne niesmaczne.


@dqdq1 No, ale przeciez ja o tym piszę. Ponad kilkaset tysięcy najróżniejszych ludzi. Nikt nie może ich sprowadzić do jednego mianownika.

Za pro tip zabrałem plusa. A przez moment pisałeś z sensem.


@dqdq1 Pro tip też jest z sensem
Np Rzeczpospolita był kocioł różnych narodowości kiedyś i wszyscy jakoś żyli


@SirSherwood: taka dygresja - tak bylo do czasu, przynajmniej jesli chodzi o religie: od podstawowki slyszalem, ze w momencie kiedy na swiecie panowala inkwizycja i przesladowania nie-katolikow, to Rzeczpospolita byla bardzo tolerancyjna dla innowiercow, ale dopiero w technikum historyczka powiedziala nam, ze po jakichs 100 latach, gdy na zachodzie o tym zapomniano, to w naszych granicach tolerancji zostalo juz niewiele
wyraża odczucia epoki, w tym jego twórców. Niewiele osób tęskniło do sanackiego zamordyzmu, nepotyzmu i łamania prawa.


@dqdq1 Nie było wtedy takiego czegoś, jak odczucia epoki. To był czas konfliktów ideologicznych i różnych pomysłów na przyszłość. Pużak nie był sumieniem narodu.

Konczę rozmowę, bo jak grochem o ścianę. Gdyby taki kwit wysmarowali jacyś skrajni narodowcy, to pierwszy byś krzyczał, że to nie odczucia epoki, tylko autorów. Mentalność Kalego.

Chcesz powoływać się na