Wpis z mikrobloga

@SpawaczPolimeru: urodził się w 1969 roku, ale niesmak pozostał :D

A jeśli ktoś nie potrafi się prawidłowo zwracać do pracowników naukowych, to jest zbyt głupi i nieokrzesany aby uczelnię kończyć.
  • Odpowiedz
Widzieliście kiedyś na żywo prawdziwą naukową dyskusję? Ja miałem okazję wczoraj w jednej uczestniczyć. Przygotowałem prezentację o metylacji DNA (trudne zagadnienie), produkowałem się pół godziny, ale dobrze poszło. Ostatni slajd, na nim ”dziękuję za uwagę”, mówię:
- Dziękuję za uwagę. Czy ktoś ma jakieś pytania albo komentarze?
Atmosfera na sali trochę się rozluźniła. Głos zabrał doktor habilitowany Karwiński:
- Z całym szacunkiem, panie Anonimski, według mnie pańska prezentacja zawierała szereg błędów. Po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@SpawaczPolimeru: tu już nie chodzi o jakieś ego, ale są zasady, których trzeba się pilnować. już w technikum uczyli nas jak pisać maile, bo potrafili pisać 'Witam Panie Mirku', co jest kompletnym wyruchaniem w dupę etykiety xD
  • Odpowiedz
@GnijacyNissan: takie zachowania to chyba tylko w PL. Pracuje w dużej korporacji na stanowisku kierownika niskiego szczebla. Jestem w kontakcie mailowym z wieloma osobami wewnątrz naszej firmy i z firm z którymi współpracujemy. Łącznie z ludźmi na Stawiskach wiceprezesów i którzy zarządzają operacjsmi firmy na całą Europę. Nikt w tych mailach nie bawi się w jakieś zwroty grzecznościowe poza "Good morning John, please see attached report. Regards, wajdzik wajdzikowy Kierownik niskiego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@wajdzik: oczywiście, że w Polsce to się tak ustawiło. ja do swoich zwierzchników też pisałem maile bardzo luźno:p kwestia tego, że nie wszędzie możesz sobie na to pozwolić, bo twój prowadzący nie jest twoim współpracownikiem, potencjalnym kolegą z pracy
  • Odpowiedz