Wpis z mikrobloga

Techniczne pytanie do ekspertów.
Przyklad:

Mieszkanie 45m2. Zalozmy, ze 2 pokoje po 10m2 i reszta to salon+ kuchnia 20m2.

Sa to bardzo małe pomieszczenia i ciezko dostac jednostki wewnetrzne o mocy chlodzenia ~1kW, a dodatkowo zalezy mi na modelu Panasonic Etherea CS-XZ20VKEW, bo wspolpracowalny wlasnie z systemem automatyki knx, a najslabszy model ma 2kW. Czy mozna podlaczyc multisplit 3 jednostki wewnetrzne o mocy 2kW każda do agregatu np. 4.5kW. Czy te jednostki wewnetrzne po prostu wyskalują się i będą działały z mniejszą wydajnością? Do pomieszczen 10m2 i tak to wystarczyłoby, tylko czy technicznie to można podłączyć i zadziała. Zazwyczaj będą jednocześnie działały max 2 jednostki wewnętrzne no ale może czasami 3. Nie znam się na klimatyzacji, zgłębiam dopiero temat. Pytam.

#klimatyzacja #knx
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skyfire: jestem na etapie montażu i właśnie miałem zadać podobne pytanie... bo skapnąłem się dziś, że gość mi montuje agregat 4.1kW a jednostki wew. mają 2x2.6kW, czyli 5.2kW. Zakładam, że technicznie nie ma problemu i chyba jeśli pomieszczenia są dość małe to agregat wyrobi? ¯_(ツ)_/¯ Jutro będę go pytał, bo dopiero jak poszli skapnąłem się, że w modelu jest H09... zamiast H12...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Idzi3: maksymalna to nadal tylko 4.4kW, no ale faktycznie wyczytałem gdzieś, że niby nie trzeba tego liczyć 1:1, bo mieszkanie to nie serwerownia, żeby obydwie wewnętrzne chodziły na 16°C w trybie turbo.