Wpis z mikrobloga

@szyderczy_szczur: Kiedyś taką panienkę miałem, a ona miała młodszego brata, jakieś niecałe 10 lat miał delikwent, i kiedyś jakieś pieniądze chciał, a na pytanie skąd się biorą pieniądze, odpowiedzial, że od Babci z torebki, to zabawne było bardzo.
Jak się słucha lewaków, i ich wywodów na temat pieniędzy, nie trudno dostrzec jednak, że oni choć wiekiem znacznie różnią się od wspomnianego przezemnie chłopca, to jednak mentalnie są na takim samym poziomie,
@KoltajlPszeniczny: no cóż, wicie rozumicie, nie w Moskwie a w Leningradzie, nie auta a rowery i nie rozdają tylko kradną...

Political thought is a sort of masturbation fantasy in which the world of facts hardly matters. This school of thought seems to be gaining ground among youngish intellectuals who have passed through the usual process of disillusionment and become disillusioned with that. The thing that is common to all these people
Orwell walczył w hiszpańskiej wojnie domowej jako ochotnik po stronie komunistów xD co prawda niezbyt długo bo nie okazał się zbyt dobrym żołnierzem, ale jednak.


@MackaCthulhu: Orwell walczył w batalionach POUM, który co prawda był komunistyczny, ale był to przede wszystkim trockizm stojący w opozycji do stalinowskiej dyktatury. Gdy komuniści wspierani przez ZSRR stali się decydując siłą, urządzili POUM i anarchistom szybką czystkę.

Myślę, że warto to uściślić, bo słysząc, że
Dlaczego mam się niby tłumaczyć z jego poglądów


@NapalInTheMorning: nie musisz. Socjalizm/komunizm z automatu zakłada autorytaryzm i totalitaryzm. Więc ktoś, kto jest przeciwko autorytaryzmowi i totalitaryzmowi, jest też domyślnie przeciwko socjalizmowi/komunizmowi...

Komunista to ktoś, kto przeczytał Kapitał Marksa. Antykomunista to ktoś, kto przeczytał i zrozumiał Kapitał Marksa.


Nie pamiętam czyje to, ale prawdziwe :-)