Wpis z mikrobloga

@goferek: mnożniki ubera/bolta to rak. A dorabianie do tego jakieś ideologi że dzięki temu działa to jest robienie #!$%@? z logiki - po prostu chcą więcej zarobić i tak maksymalizują zyski. Do tego te ich mnożniki są w #!$%@? agresywne i czasem wystarczy że wielu użytkowników będzie miało appkę otwartą na niewielkim obszarze.
Taksy też już od dawna mają grupowe appki jak itaxi i nigdy nie miałem problemu dostać taksę nawet
  • Odpowiedz
@goferek: Na wykopie moda na #!$%@? taksówkarzy, no ale np w Szczecinie co już wyżej ktoś napisał często taksówka wychodzi taniej niż Bolt, no i taksówki to z reguły hybrydowe ciche Toyoty a właśnie na bolcie jeżdżą stare Siergieje w przepoconych Skodach Fabia bez klimy. No i u nas korporacje mają swoje apki gdzie też widać ile zapłacisz za kurs
  • Odpowiedz
@Pitaja: Tak jest wszędzie. Bielsko, Poznań, Wrocław - korzystałem z taksówek i UBER/Bolt - co z tego, że trochę taniej (czasami drożej) jak auto najczęściej jakieś stare, syf w środku, a kierowca nie zna słowa po polsku. Era ubera i bolta jak dla mnie się skonczyla, nie dopasowali się. Ściagają kierowców z Ukrainy i dają im jakieś stare auta - No super komfort
  • Odpowiedz
@goferek: U mnie w mieście (Bydgoszcz) Bolt jest jak zbawienie, zawsze szybko i tanio w porównaniu do taksy (czasem było to 2x). Co jakiś czas rzucą zniżką i w ogóle luks. Nie musisz też dzwonić w biegu tylko w apce klikasz.

A największy plus to że znasz koszt przejazdu ZANIM go potwierdzisz. A w Taxi patrzysz jak cyferki lecą.
  • Odpowiedz
@Ka4az: No ja na początku korzystałam jak to weszło do Szczecina, jeździło sporo osób prywatnymi autami i czasami nawet jakimiś perełkami można było się przejechać, ale od jakiegoś czasu praktycznie każde zamówienie to niebieska Fabia a cenowo wychodzi na jedno i to samo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@8Dawid88: Tak jak pisałem.

Nie wszystkie korpo taxi na to pozawalają.

Czasami ktoś może ma za kilka lat emeryturę i chciałby mieć wyższą.

Może by ktoś chciał w pełni uczciwym być w stosunku do państwa.

Zauważ, że podchodząc wszyscy w taki egoistyczny sposób, będziemy mieć później tylko gorzej.

Nie umowa o prace a może chociaż na pełną kwotę umowa zlecenie?

UoP to nie tylko emeryturaz ale też płatny urlop. Tutaj nie
  • Odpowiedz
@goferek: Po części prawda, ale mam dwóch ziomków na taxie, których poznałem jak kiedyś mnie na chatę odwozili. Zawsze zagadam miło do taxiarza popytam co tam słychać itd. Ostatnio zamiast 55 zł zapłaciłem 25 zł xD oczywiście bez paragonu
  • Odpowiedz
@goferek: Uber w Polsce to był fajny do czasu gdy Janusze nie zaczęły budować sobie floty Ukraińców opartej o 15-letnie #!$%@? Fabie w gazie, w których swieci się połowa kontrolek na desce, a za kierownicą gość który bez nawigacji kompletnie nie ogarnia miasta. Jeszcze czesto bez klimy. A najlepsza jest opcja Uber Premium, gdzie czasem trafisz merca, a czasem Fiata Tipo, a płacisz +50% xD
Złotówa ma tę przewagę, że jak
  • Odpowiedz
@LIBED składki na ZUS fajnie brzmią, o emeryturze super, ale prawda taka, że lwią część taksówkarzy stanowią emeryci z mundurówki, którzy sobie na niej do emeryturki dorabiają, a i w międzyczasie też najgłośniej krzyczą jak im źle. Ilu znam ludzi dla których taryfa to główne źródło utrzymania i dobijają na niej swój staż do emerytury? Zadnego.
  • Odpowiedz
@goferek: Uber ma jedną zasadniczą przewagę nad taxi - cenę za przejazd znasz z góry, bez względu na to jaką trasą pojedzie kierowca.
  • Odpowiedz
@goferek: kur*a..raz pojechałem w nocy taksówką, jeden jedyny raz gdy wracałem spod mostu Poniatowskiego na północ Warszawy, trasa na +/- 15 minut. Jak ten złotówiarz jeb*ny po przyjeździe powiedział "70 złoty" to myślałem że mu jebnę. Uberem, boltem itp zawsze płace +/- 25 zł..
  • Odpowiedz